начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот nikol6789nn » 28 Окт 2018, 15:53

Здравейте! В момента съм в платен годишен отпуск натрупан след две години майчинство. Работодателят бави плащането и отказва да ми го плати. Решила съм да пусна жалба до Инспекцията по труда. Мога ли в този случай да прекратят договора си по чл. 327 ал. 1 т.2 .? И ако може да го прекратя,ще имам ли право на борса спрямо трудовия ми стаж? Поздрави!
nikol6789nn
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Окт 2018, 15:45

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот svegrigorov » 29 Окт 2018, 10:16

Здравей, можеш да прекратиш договора на това основание. Ще имаш право на обезщетение за безработица. Сигнал до Инспекция по труда ще доведе до налагане на глоба на работодателя за това нарушение и ако се открият други. Няма да доведе до изплащането на трудовото ти възнаграждение. Това става само по съдебен ред.

Успех.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот nikol6789nn » 29 Окт 2018, 14:00

Благодаря, за бързия отговор. Имам и още едно питане. Какво следва ако подам сигнал в инспекцията по труда и след две седмици прекратя договора си? Пак ли трябва по съдебен ред да изискам дължимото ми? Благодаря!
nikol6789nn
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Окт 2018, 15:45

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот svegrigorov » 29 Окт 2018, 15:12

Да, във всеки един случай по съдебен ред се търсят неплатени трудови възнаграждения. Инспекцията може да установи неплащането, да им даде предписания, да им състави акт, но за да си получиш дължимото ти трябва осъдително решение от съответния районен съд.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот nikol6789nn » 29 Окт 2018, 15:20

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
nikol6789nn
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Окт 2018, 15:45

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот nikol6789nn » 31 Окт 2018, 11:48

Здравейте. При подаване на заявлението по чл.327 ал.1 т.2 поради неплащането на ползваната в момента платена отпуска, до работодателя то трябва да е в два екземпляра, доколкото разбирам. Единият за него, а другият за мен. На неговият екземпляр трябва да има входящ номер и дата. От тук следва и моя въпрос. С кой от двата екземпляра трябва да отида и да се запиша в борсата по труда? Благодаря. Поздрави.
nikol6789nn
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Окт 2018, 15:45

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот jhoro » 06 Ное 2018, 20:48

nikol6789nn написа:Здравейте. При подаване на заявлението по чл.327 ал.1 т.2 поради неплащането на ползваната в момента платена отпуска, до работодателя то трябва да е в два екземпляра, доколкото разбирам. Единият за него, а другият за мен. На неговият екземпляр трябва да има входящ номер и дата. От тук следва и моя въпрос. С кой от двата екземпляра трябва да отида и да се запиша в борсата по труда? Благодаря. Поздрави.

На двата екземпляра (но най-вече на вашия) трябва да има входящ номер и дата. Така доказвате, че сте го връчили на работодателя. С Вашия екземпляр отивате в Бюрото по труда.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Неплащане на ползван платен годишен отпуск

Мнениеот nikol6789nn » 07 Ное 2018, 10:02

jhoro написа:
nikol6789nn написа:Здравейте. При подаване на заявлението по чл.327 ал.1 т.2 поради неплащането на ползваната в момента платена отпуска, до работодателя то трябва да е в два екземпляра, доколкото разбирам. Единият за него, а другият за мен. На неговият екземпляр трябва да има входящ номер и дата. От тук следва и моя въпрос. С кой от двата екземпляра трябва да отида и да се запиша в борсата по труда? Благодаря. Поздрави.

На двата екземпляра (но най-вече на вашия) трябва да има входящ номер и дата. Така доказвате, че сте го връчили на работодателя. С Вашия екземпляр отивате в Бюрото по труда.

Благодаря!!!
nikol6789nn
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Окт 2018, 15:45


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron