начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Освобождаване от работа и назначаване на същата позиция!

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Освобождаване от работа и назначаване на същата позиция!

Мнениеот milkoo » 01 Фев 2019, 11:38

Здравейте, имам нужда от съвет. Преди по малко от месец ме освободиха от работа по чл. 328, ал. 1, т.2 след повече от 8г. работа с мотива че фирмата е в лошо финансово състояние и закриват целия отдел който всъщост е от 3 човека.
Изключително некоректна фирма и работодател. :(

Въпроса ми е следния. След по малко от 30 дни от както сме освободени въпросната фирма е пуснала обяви за работа за същите позиции едно към едно с длъжностите замемани от нас. До колкото ми е известно при съкръщаване на щат няма право да назначват служители на тези позиции. Това така ли е? И къде мога да се оплача да подам жалба за унизителното поведение на управата спрямо нас. И въобще какви са ми правата в случая, много сме убидени от това подло и двулично поведение. Заслужава ли си да се занимавам според вас?
milkoo
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2016, 09:55

Re: Освобождаване от работа и назначаване на същата позиция!

Мнениеот miko_pk » 01 Фев 2019, 14:53

Не мога да ви разбера днешната младеж! Какво велико име носиш- Милко, а си залупен все едно се казваш Роберто. Тука адвокатурата ще те поеме.
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron