начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Физическо лице, свободна професия или ООД за Франчайз?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Физическо лице, свободна професия или ООД за Франчайз?

Мнениеот gayle » 11 Мар 2019, 17:20

Здравейте!
От 19 години живея в чужбина, но искам да се върна в България (да, знам, мазохистично! :P ) и да открия образователен център като франчайзополучател на немски франчайз. Франчайзът изизсква договор с мен като частно / физическо лице, но аз искам да мога да наемам други хора, ако се наложи (дай Боже да се стигне до там!). Малката подробност е, че не съм работила никога в България, и съответно имам да декларирам сумати неща. Основният ми въпрос сега е, изисква ли се нещо, за да получа статут на "физическо лице"? Имам адрес и ЕГН в България, но съм се осигурявала чрез работодателите си в чужбина.

Благодаря предварително!
gayle
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2019, 17:01

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron