начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проверка от НОИ!

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проверка от НОИ!

Мнениеот nikiboy78 » 17 Май 2019, 17:06

Здравейте, ще опиша моя проблем накратко ,като се надявам да съм максимално ясен и точен.
Работих във фирма 10 години ,но напуснах по собствено желание -
поради заболяване получено във фирмата ,за която работех.Мой
близък приятел ми предложи да ме назначи на работа при него за
един месец и след това да ме съкрати ,за да мога да се възползвам
от трудово обезщетение.Проблема е там ,че счетоводителката на моя
приятел ме е назначила за 27 работни дни вместо 30.Според някаква
нова наредба от 2019 на проверка от НОИ подлежат всички трудови
договори сключени за по-малко от 30 дни.И сега мен ме очаква
проверка от НОИ (вероятно) ,която не знам какво представлява и
какво да очаквам.

Въпроса ми е:
Могат ли да ми откажат обезщетение при безработица след тази
проверка?
Благодаря ви предварително за отделеното време.
nikiboy78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2019, 17:00

Re: Проверка от НОИ!

Мнениеот nikiboy78 » 14 Юни 2019, 20:50

Видях ,че доста хора са чели темата затова ще отговоря какво се случи при мен.Всичко си мина нормално - вчера си взех разпореждането от НОИ ,с което ми се дава право на обезщетение при безработица.Доколкото разбрах проверките ,които се правят засягат фирми фантоми ,които един вид се опитват да "източат" хазната.Хора си плащат да бъдат назначавани във фирми фиктивно и след това отиват на борсата за обезщетение пък междувременно същите тия фирми не са плащали социални осигуровки и става проблем.Отделно в моя случай разбрах ,че служителката (тя е една и живеем в малък град) е свикнала да взема "рушвет" от хората ,които им предстои борса.Явно през цялото време се е опитвала по някакъв начин да ме "сплаши" .че видиш ли нещата няма да станат.
nikiboy78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2019, 17:00


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron