начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Увеличение на заплата на държавен служител, след майчинство

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Увеличение на заплата на държавен служител, след майчинство

Мнениеот runo01 » 15 Фев 2020, 08:23

Здравейте, казусът ми е следният. Върнах се от майчинство на 15.08.2019г.Не ми беше поставена оценка, тъй като не съм работила 6 месеца след майчинство. Поставената ми оценка е от 2016 последно. Като се върнах ми актуализирана заплатата, тъй като бях под минималната, два пъти едновременно, съответно на 600 и 637 лв, по чл. 67,т.3 и чл. 67т. 5 от наредбата за държ. служители.Сега мина заповед по чл. 12,т.1,от наредбата за заплатите на държавните служители за увеличение на заплатите и ми казаха, че аз нямам право, тъй като вече ми били увеличавал за миналата год. на база последна оценка. Моля, ако можете да ми отговорите дали е така ще съм много благодарна
runo01
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Фев 2020, 07:48

Re: Увеличение на заплата на държавен служител, върнал се от

Мнениеот katerinakuch » 18 Фев 2020, 15:43

Няма значение кой "специалист" какво казал. За компетентен съвет и съдействие, се обърнете към Инспекция по труда. Дано намерят решение на Вашия проблем и да увеличат възнаграждението Ви.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Увеличение на заплата на държавен служител, след майчинс

Мнениеот runo01 » 19 Фев 2020, 21:43

Благодаря, много за отговора, ще се консултирам с Инспекцията по труда, наистина добра идея.
runo01
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Фев 2020, 07:48


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


cron