начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

БТВ при уволнение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


БТВ при уволнение

Мнениеот _magi_ » 15 Юни 2020, 16:15

Здравейте,
в работата имам казус. Става въпрос за служител, уволнен по чл.328, ал.2/КТ, който за времето до уволнението получава допълнително възнаграждение по чл.259/КТ.

В момента му начислявам обезщетението по чл.220, ал.1/КТ и не съм сигурна дали сумата, която е получавал по чл.259/КТ трябва да бъде включена в БТВ, което работодателят му дължи.

Трябва ли сумата по чл.259 да бъде включена в БТВ за изплащане на обезщетението?
_magi_
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2020, 16:04

Re: БТВ при уволнение

Мнениеот jhoro » 15 Юни 2020, 19:09

Здравейте!
Няма нищо за чудене - БТВ е осигурителния доход. Включва основната заплата, допълнителните плащания с постоянен характер и инцидентните (премии, бонуси и пр.).
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: БТВ при уволнение

Мнениеот nikodim77 » 15 Юни 2020, 19:39

Здравейте,
Накратко отговорът на въпроса е, да. Следва сумата по чл.259 да бъде включена в БТВ за изплащане на обезщетението. Така представен – отговорът ми се подкрепя от нормата на чл. 17, ал. 1, т. 4 от НСОРЗ
Успех!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: БТВ при уволнение

Мнениеот _magi_ » 15 Юни 2020, 22:33

Много благодаря и на двама ви за отговора!
_magi_
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2020, 16:04


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron