начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Работа на два трудови договора

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Работа на два трудови договора

Мнениеот kirana12 » 26 Юли 2020, 00:18

Здравейте,

Имам въпрос. Имам ли право да работя на два трудови договора на 8 часа, като единият от тях е безсрочен по чл.67, т.1 , а другият е по заместване по член 68, т.3 от КТ, ако от едната работа съм отпуск?
kirana12
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2020, 00:02

Re: Работа на два трудови договора

Мнениеот katerinakuch » 26 Юли 2020, 02:24

Да, не виждам проблем.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Работа на два трудови договора

Мнениеот monteskio » 08 Сеп 2020, 09:37

kirana12 написа:Здравейте,

Имам въпрос. Имам ли право да работя на два трудови договора на 8 часа, като единият от тях е безсрочен по чл.67, т.1 , а другият е по заместване по член 68, т.3 от КТ, ако от едната работа съм отпуск?


Здравейте,

Отговор на така поставения от Вас въпрос не може да бъде даден категорично, при липса на запознаване с клаузите на подписаните от Вас трудови договори. Това е така по причина, че е възможно работодателят Ви да е вписал клауза за забрана за работа на друго място по време на действие на трудовото ви правоотношение, независимо, че за определен период вие ползвате отпуск на някое от посочените в КТ основания.

Успех !
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 19 госта


cron