начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Казус-Опитен служител с лоша дисциплина

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус-Опитен служител с лоша дисциплина

Мнениеот neyson » 07 Дек 2020, 15:48

Здравейте,
Служител съм в отдел Човешки ресурси на частна производствена фирма, в която производството работи 24/7.
Имаме един много опитен служител (13 години работи във фирмата), който е изключителен специалист в работата си. От няколко месеца той се сближи с друг колега в смяната му и двамата започнаха да нарушават дисциплината. Имаме съмнения, че употребяват опиати, защото неведнъж са се държали неадекватно.
Последния казус е следният - Двамата служители в 4 сутринта правят опит да излязат от производството през аварийна врата, натискат всички противопожарни и предпазни бутони и задействат алармата в цеха. Колегите, които отговарят за противопожарна безопастност са събудени и идват във фирмата в 4 сутринта от алармата, за да разберат, че всъщност е грешка. Двамата провинили се служители, не отдават значение на случая, за тях нищо не е станало.
Въпросът ми е - как да накажем двамата служители, така че да си вземата поука?
neyson
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Авг 2019, 14:21

Re: Казус-Опитен служител с лоша дисциплина

Мнениеот katerinakuch » 07 Дек 2020, 15:55

Не мисля, че са сторили кой-знае какво нарушение. Това е дреболия, мен ако питате. Стават къде - къде по-страшни неща. Направете компромис.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Казус-Опитен служител с лоша дисциплина

Мнениеот jhoro » 07 Дек 2020, 16:30

katerinakuch написа:Не мисля, че са сторили кой-знае какво нарушение. Това е дреболия, мен ако питате. Стават къде - къде по-страшни неща. Направете компромис.

Бих добавил (към питащия) - опитайте да разберете причината за такова поведение!
neyson написа:Въпросът ми е - как да накажем двамата служители, така че да си вземата поука?

Наказването е най-лесното! И никога не постига резултат!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта