начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус относно чл.333...

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус относно чл.333...

Мнениеот dimo999 » 08 Фев 2021, 14:37

Здравейте,
бихте ли ме посъветвали относно следния казус.
Съпругата ми работи в голяма компания от почти 4 години. Преди около 6 месеца се върна от майчинство и вчера се свързаха с нея от ръководството на компанията с предложение да прекрати сегашният си безсрочен договор и да подпише срочен за следващите 3 месеца при обязщетение от няколко брутни заплати. Към момента детето ни е на възраст 18 месеца, което ме кара да мисля, че тя би трябвало да е под защита на чл.333.
Тук идва моят въпрос, а именно, ако тя не се съглси и се позове на чл.333 за да откаже предложението, в случай че работодателя поиска от инспекцията по труда да разреши освобождаването и, дали тя ще получи някакво обезщетение и има ли то някакъв минимален размер. По важно, което ме интересува е при какви обстоятелства инспекцията по труда би разрешила или би отхвърлила категорично искането за освобождаване от страна на работодателя?
Благодаря предварително!
dimo999
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2021, 14:32

Re: Казус относно чл.333...

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2021, 15:54

Здравейте!
Защитата по чл. 333 се отнася само за „Закрила при уволнение“!
Но преди това (както описвате ситуацията) - има:
Чл. 67. (3) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Трудовият договор за неопределено време не може да се превръща в договор за определен срок, освен при изричното желание на работника или служителя, изразено писмено.


Конкретно - явно работодателя е намислил нещо. Дали след въпросните 3 месеца или след изтичане на уговореното предизвестие - добре е да „се огледате“ за алтернатива!

Относно въпроса:
dimo999 написа:...при какви обстоятелства инспекцията по труда би разрешила или би отхвърлила категорично искането за освобождаване от страна на работодателя?

това е доста „тъмна“ материя! Можем само да гадаем.

Приятен ден!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron