начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Служител в МВР и печелене на доходи от Ютуб (YouTube)

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Служител в МВР и печелене на доходи от Ютуб (YouTube)

Мнениеот bobbygbb » 19 Фев 2022, 11:28

Здравейте,
Преди около месец изпратих имейл на МВР със следния въпрос, но все още нямам нито отговор, нито обратна връзка какво се случва. Ако някой има идея къде точно ще попада във рамките на закона тази дейност ще съм изключително благодарен.

Към настоящия момент правя образователни клипове в youtube.com. Преди няколко дни получих е-мейл, че съм одобрен за "партньорската програма", чрез която ще може да се слагат реклами на различни продукти на клиповете ми и аз да печеля част от парите, които компаниите плащат на youtube за това. Тъй като съм служител на МВР бих искал да знам следните няколко неща:

1. Има законов проблем с това да печеля пари от подобна дейност?

2. Има ли разлика дали клиповете са с образователна цел (кратки документални филми) или забавни (комедиен скеч, влог и др.)?

3. Тази горепосочена дейност смята ли се за преподавателска по смисъл на чл.153 ал.3 т.4 от ЗМВР?

4. Такава дейност смята ли се за търговска по смисъл на чл.153 ал.3 т.4 от ЗМВР, след като аз единствено създавам клипа и го качвам в youtube.com, нямам контрол над това дали и какви реклами се показват, и получавам определена парична сума на всеки 1000 гледания, без значение от рекламите?

5. По какъв начин мога да впиша в годишната данъчна декларация доходи от такава дейност?
bobbygbb
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2017, 23:11

Re: Служител в МВР и печелене на доходи от Ютуб (YouTube)

Мнениеот atom22 » 19 Фев 2022, 19:09

1. Това е от дейностите които изпреварват закона и еднозначен отговор няма да получите.
2. Не, според мен важното е да не уронвате престижа на институциите, да се държите както подобава на вашата длъжност или на кратко - да сте политически коректен.
3. Най-вероятно не, но отговора се препокрива с първия въпрос.
4. Да, смята се.
5. Най-добре е по никакъв начин за момента. Първо потърсете отговор от имейла който се изпратил. И ако там имате зелена светлина за дейността, тогава лесно ще се открие правилния начин за деклариране.
atom22
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 18 госта


cron