начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Странен начин за сключване на ТД

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Странен начин за сключване на ТД

Мнениеот guest1 » 28 Фев 2022, 11:37

Здравейте!
Попадна ми един казус и само го споделям - за мнения.

Работодател обявява свободна позиция и кандидат работник се свързва с него. По време на предварителните разговори се договарят условия, устройващи кандидата за работа. Същия представя нужните документи - трудова книжка, медицинско за започване и всичко останало.
При отиване на работното място, на работникът е предложен в писмен вид Трудов договор, който обаче се различава от предварително договореното. Работника отказва да подпише, но работодателя вече е подал уведомление по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на труда и задържа документите. В последствие заявява, че ТД се счита за сключен - с подписи на двама свидетели, удостоверяващи „отказа от връчване“!

В крайна сметка въпросът е приключен, но ми обърка представите за нещата.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1869
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Странен начин за сключване на ТД

Мнениеот Melly » 28 Фев 2022, 14:37

guest1 написа:Здравейте!
Попадна ми един казус и само го споделям - за мнения.

Работодател обявява свободна позиция и кандидат работник се свързва с него. По време на предварителните разговори се договарят условия, устройващи кандидата за работа. Същия представя нужните документи - трудова книжка, медицинско за започване и всичко останало.
При отиване на работното място, на работникът е предложен в писмен вид Трудов договор, който обаче се различава от предварително договореното. Работника отказва да подпише, но работодателя вече е подал уведомление по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на труда и задържа документите. В последствие заявява, че ТД се счита за сключен - с подписи на двама свидетели, удостоверяващи „отказа от връчване“!

В крайна сметка въпросът е приключен, но ми обърка представите за нещата.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Странен начин за сключване на ТД

Мнениеот guest1 » 28 Фев 2022, 16:04

Melly написа:[size=85] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Разбираме, че си в добро настроение, но няма ли да кажеш нещичко по въпроса?
Ако ще - с пълна уста да говориш - пак ще те разберем.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1869
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron