начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Осъден педагог и назнчавне на работа.

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Осъден педагог и назнчавне на работа.

Мнениеот vibe39 » 08 Мар 2022, 20:42

Здравейте,преди 15г ме осъдиха по чл.194ал1,със сключено споразомение и наложена глоба.
Глупост голяма,която я изживях и платих с бъдещето си.Тогава бях студент още.Днешно време работя само в центъри на хуманитарни начала с деца години наред.
Могали да започна работа като учител?Ако ме назначът как се разбира, че съм осъждан и задължително ли се прави справка с МОН?На свидетелството, но за друга дейност ми пише неосъждан.
Моля ако някой е компетентен да се отзове.Този кошмар от младостта ми не мога повече да го влача,по добре да не започвам като педагог ако се разбере за срама ми.Благодаря
vibe39
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Авг 2021, 21:19

Re: Осъден педагог и назнчавне на работа.

Мнениеот nikodim77 » 08 Мар 2022, 23:32

Г-н. vibe39,
Принципно да, можете да осъществявате преподавателска дейност. Въобще, можете да заемате всяка длъжност в образователната система, за която се изисква чисто съдебно минало. Би следвало в свид. за съдимост да е отразено – „Неосъждано”.
Извинете ме за критичността, но силно се надявам да нямате намерение да бъдете преподавател по БЕЛ!!! Всъщност, на каквато и преподавателска (педагогическа) позиция да бъдете, то би следвало да опресните познанията си по БЕЛ.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Осъден педагог и назнчавне на работа.

Мнениеот vibe39 » 09 Мар 2022, 12:06

Благодаря на nikodim77 за отговора.Закона за предучилищното образование,за педагогически кадри не могат да бъдат назначавани лица които са осъдени за умишлено престапление,независимо от реабилитацията.Дори да занеса свид.за съдимост на неосждан,може ли министерството на образованието да изпрати друга справка за мен?
vibe39
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Авг 2021, 21:19

Re: Осъден педагог и назнчавне на работа.

Мнениеот nikodim77 » 10 Мар 2022, 00:58

Здравейте отново,
Ще се изразя така: „има видове реабилитация”, преди всичко в съответното учебно заведение няма как да знаят за Вашето осъждане, освен ако им бъде сведено от някого или от самия Вас. Но дори и да узнаят, те следва да се съобразяват със закона, а във Вашия случй намира приложение нормата на чл. 88а, ал. 1 от НК. Така че, разписаното в ЗПУО не е относимо към това, което ви притеснява.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Осъден педагог и назнчавне на работа.

Мнениеот vibe39 » 20 Мар 2022, 22:24

Благодаря Ви,nikodim77 за отговора.Радвам се,че Вие ми го дадохте.Акуратен,знаещ и отзивчив.
vibe39
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 31 Авг 2021, 21:19


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron