начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

1 час работно време по-малко

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


1 час работно време по-малко

Мнениеот georgi_ivanov » 31 Юли 2022, 15:39

Здравейте,

предстои ми да прекратя трудовия си договор с предизвестие от страна на служителя в срок от 1 месец. Искам да попитам дали ми се полага 1 час по-малко работно време, защото доколкото знам кодекса на труда предвижда 1 час по-малко работно време, за да може служителя да си търси работа. Моля, да ми кажете кой член го регламентира и как да го заявя това пред работодателя, за да се възползвам? Трябва ли да го включа в предизвестието това, като текст, за да мога да се възползвам?

Благодаря предварително за отговора!
georgi_ivanov
Младши потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: 14 Мар 2011, 10:58

Re: 1 час работно време по-малко

Мнениеот guest1 » 31 Юли 2022, 19:08

Здравейте.
За вас не се отнася. Това е само:
Чл. 157. (1) Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя:
6. когато е отправено предизвестие от работодателя за прекратяване на трудовото правоотношение - по 1 час дневно за дните на предизвестието. От това право не може да се ползува работник или служител, който работи 7 или по-малко часове;
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron