начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Търговия и онлайн услуги

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Търговия и онлайн услуги

Мнениеот rosirosi3 » 21 Фев 2023, 20:26

Имам регистрирано ООД, ще се занимавам с онлайн сервиз и магазин в сферата на търговията и услугите, като търговията ще бъде през електронния магазин с доставки чрез Еконт и Спиди, а услугите ще бъдат през онлайн сервиза( консултантска и ремонтна дейност, изграждане на онлайн магазин, СЕО оптимизация и други). Въпросът ми е фирмата ми трябва ли да мине по ДДС и трябва ли ми касов апарат за услугите, тъй като за магазина Еконт и Спиди предоставят такива?
rosirosi3
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Фев 2023, 19:34

Re: Търговия и онлайн услуги

Мнениеот kalahan2008 » 23 Фев 2023, 09:24

Регистрацията по ЗДДС е доброволна и задължителна. Най-общо казано, ако искате да ползвате данъчен кредит, може да се регистрирате доброволно. Задължителна регистрация се изисква за оборот над 100 000 лв. в рамките на последните 12 месеца.
За онлайн услуги не Ви трябва касов апарат.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Търговия и онлайн услуги

Мнениеот hristev » 23 Фев 2023, 10:05

Касов апарат Ви трябва само ако приемате плащания в брой - независимо дали сте онлайн или не.

Ако всичко минава по банковата Ви сметка тогава няма нужда от касов апарат.
hristev
Потребител
 
Мнения: 371
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron