начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Мога ли да откажа да подпиша, това споразумение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли да откажа да подпиша, това споразумение

Мнениеот valeri_999 » 20 Мар 2023, 13:45

Здравейте, уважаеми юристи. Бих искал да се консултирам с вас по повод на това допълнително споразумение към трудовият ми договор. Мога ли да откажа да го подпиша и какви биха били последствията от това. Договора ми е за 8 часов работен ден 40 часова работна седмица, като по утвърден график давам "домашно дежурство на територията на предприятието примерно 2 по 16 часа и 2 по 24 часа отделно поради производствени причини полагам извънреден труд понякога и до 40/50 часа месечно. И с тази заповед и допълнителното споразумение искат да се превърна в роб. Бих искал да ме посъветвате как да процедирам.Предлагат ми да подпиша допълнително споразумение което ми определя въз основа на заповед на работодателя и отвърден график да бъда на разположение на работодателя като срок за явяване да е 15 минути до мястото на територията на града в който е предприятието.
Последна промяна valeri_999 на 20 Мар 2023, 20:22, променена общо 2 пъти
valeri_999
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Яну 2010, 03:32

Re: Мога ли да откажа да подпиша, това споразумение

Мнениеот svegrigorov » 20 Мар 2023, 15:56

Щом ти дават да подпишеш допълнително споразумение, това означава, че искат твоето съгласие. Не си длъжен да го даваш.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron