начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Повторно обжалване на ТЕЛК решение пред НЕЛК София

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Повторно обжалване на ТЕЛК решение пред НЕЛК София

Мнениеот stefanka07 » 23 Окт 2019, 21:03

Моля за съдействие! Обжалвам решение на ТЕЛК за втори път от 08.02.2018г. и получих писмо за насрочване
на дата за преразглеждане на 29.10.2020г. . Какъв е срокът за повторно преразглеждане от НЕЛК и какви са законовите ми права, след като решението, което обжалвам е за две години, и ако не бях обжалвала по законов път трябва да се явя отново за преосвидетелстване от ТЕЛК през февруари 2020г. ? Обяснено ми беше, че комисията за сърдечно съдови заболявания в София е една и не смогва да обработи жалбите. Мога ли да предприема нещо по въпроса?
stefanka07
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2007, 22:09

Re: Повторно обжалване на ТЕЛК решение пред НЕЛК София

Мнениеот tochotocho » 21 Ное 2019, 19:19

принципът е следният : имаш решение на ТЕЛК напр. 82 %. Обжалваш в срок! след изпълнение на поцедурата чрез НЕЛК ще получиш 52 % Така е и в съда- присъда 3 год, обжалваш, получаваш 5 години. Да ти дойде ъгъла! дано при теб да се случи невероятното.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Повторно обжалване на ТЕЛК решение пред НЕЛК София

Мнениеот waynegrosse » 18 Май 2023, 12:11

stefanka07 написа:Моля за съдействие! Обжалвам решение на ТЕЛК за втори път от 08.02.2018г. и получих писмо за насрочване
на дата за преразглеждане на 29.10.2020г. . Какъв е срокът за повторно преразглеждане от НЕЛК и какви са законовите ми права, след като решението, което обжалвам е за две години, и ако не бях обжалвала по законов път трябва да се явя отново за преосвидетелстване от ТЕЛК през февруари 2020г. ? Обяснено ми беше, че комисията за сърдечно съдови заболявания в София е една и не смогва да обработи жалбите. Мога ли да предприема нещо по въпроса?


Съжалявам, но не разполагам с информация за конкретни срокове или законови права за преразглеждане на решенията на НЕЛК (Национална експертна лекарска комисия) или ТЕЛК (Териториална експертна лекарска комисия) в България. Тъй като моят модел е обучен с данни до септември 2021 г., не мога Sanford My Chart да ви предоставя актуална информация за сроковете или процедурите след октомври 2020 г. Препоръчвам ви да се консултирате с адвокат или правен съветник, специализиран в българското право, за да получите точна и актуална информация относно вашата ситуация и възможностите за действие.
waynegrosse
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2023, 12:08


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron