начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Гр.Д. № 1/06 по описа на Lex.bg за 2007 год.

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Мнениеот uvella » 18 Юни 2007, 12:30

Aйде стига с това дело. Имаме СПН - решение на касационната инстанция. Не подлежи на обжалване.
А, и баба Гицка, лека й пръст, не успя да плати на адвокатите си. Снахата и внукът - ответници поеха изцяло разноските по погребението, за които разноски нямат претенции към другите родственици.
Другите родственици (съсобственици и наследници) - се съгласиха на делба и с договор за доброволна делба от вчера, техните, общо 3/8 (толкова мисля, че бяха общо ид.ч.) преминаха в дял на снахата и внука, като за уравнение на дяловете си получават ... лв.
ЧАКАМЕ ДЕЛО№2 ОТ ВИРТУАЛНИЯ СЪД при лекс.бг
"Говори кратко, искай малко, тръгни си бързо"
Петър І
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31

Мнениеот ARlet » 18 Юни 2007, 22:57

Първо казах,че не съм добре запозната с материята,но след това решение на ВКС просто онемях,по чистата причина че по всички дебели книги пише -дарението е двустранна сделка,но едностранен договор ,то така си пише и в чл.225 ал.1 на ЗЗД.А не бях чувала издръжка да се наследява,обаче ако ми падне такова дело в практиката ще се възползвам и то благодарение на този казус,КОЙТО ИЗВЕДНЪЖ СЕ ОКАЗА МНОГО ПОЛЕЗЕН,макар че там където практикувам съдиите не обичат много да им навираш в очите решения на ВКС.
ARlet
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 24 Авг 2006, 23:29

Предишна

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron