начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Гр. дело № 1/2008 г. по описа на Лекс.бг

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Мнениеот donna » 28 Май 2008, 14:19

poul написа:Докладвам за постъпила молба от ответницата, с която същата уведомява уважаемия съд, че на 27.05.2008 год. е напуснала пределите на Република България и се е установила трайно в чужбина. Към молбата е приложено заверено от страната копие от международен паспорт с изх. печат на летище София. ..
Ами сега?


Има си ред за призоваване и издирване на лица в чужбина ,да му мисли съда , няма ли да е добре да се спре делото докато лицето бъда открито :twisted:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Защо лъжете?

Мнениеот teomira » 28 Май 2008, 14:54

Вече сте клиенти на правосъдието , така че не аз ще напусна България, а Вие. Явно Вие употребявате хапчета, щом толкова добре знаете имената им. Как ще коментирате чл.148, ал. 1, т.2 от НК? Исковата Ви молба беше пълна глупост. Между другото бях обвинена дори и в псувни, което не е вярно. Но трябва да се лъже във форума, когато не е изгодно да се знае какво става в съдебна зала. Делото е открито, така че цензурата беше излишна. Жалко, че не се включи поне един професионалист във форума от законодателната, съдебната и изпълнителната власт или от научните среди. Явно форумът няма авторитет. Никога не съм искала решение на казуса от вас, защо си измисляте? Само че над Вас са много по-авторитетни институции, за които вече е интересно да узнаят какво се пише във форума преди налагане на предпазна клауза по глави:"Правосъдие и вътрешен ред" и как се затваря устата на истината.
teomira
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 18 Юли 2007, 09:53
Местоположение: София

Мнениеот poul » 28 Май 2008, 15:03

Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида
Пиле, поне научи състава......
Или май беше по добре да ползвам обръщението "патенце" ...... щото патко ми звучи зле!
poul
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Юли 2003, 13:34

Мнениеот portokal » 28 Май 2008, 15:08

Къде е Advokat_Nikolov, да ни види сега какви сме мишки и защо си крием самоличността - ами ето защо, за да не могат да ни съдят за обида, клевета и каквото още извършим! :D
Последна промяна portokal на 28 Май 2008, 15:24, променена общо 1 път
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Вие грешите

Мнениеот teomira » 28 Май 2008, 15:15

Цитирате чл. 146, ал.1 от НК, а не посочения от мен чл. 148, ал.1 , т.2
Защо заблуждавате аудиторията?Нека всеки един от Вас отвори НК и прочете какво точно пише, а не да си измисля, защото не е почтено да се лъже така.
teomira
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 18 Юли 2007, 09:53
Местоположение: София

Мнениеот hasplu » 28 Май 2008, 15:45

Мисля, че е крайно време уважаемият съд да обмисли вземането на мерки по чл. 70 НПК. :D :D :D :D :D
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Мнениеот pepelanka » 29 Май 2008, 09:27

donna написа:
Biby написа:Аз съм зяпач в залата. Разполагам с кълбо червен конц и светена вода. При необходимост ще помага на съда и прокурора с алтернативни защитни методи. :lol:


http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=234987

С отеглено пълномощно съм ,ще се защитава сама явно :P
А на мен да ми баете против уроки ,щото ...виждате какво стана :lol:

Колеги, ако мястото на служебния защитник все още е свободно,мисля че ще мога да се справя с клиентката по един или "друг" начин! :lol: :lol: :lol:
Изображение
pepelanka
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 10 Май 2008, 17:07

Мнениеот system » 29 Май 2008, 09:38

Колеги, виждам, че още не е определен съдия, който да разгледа делото за поставяне под запрещение. Митко 6 не се обади, а аз и REVOLUTION се отведохме. Но тъй като досега няма други кандидати за този пост,

предлагам да изберете между мен и REVOLUTION за съдия.

Този от нас, когото изберат, временно няма да изпълнява модераторските си функции във форума и след влизане в сила на решението няма да участва в Съвета на модераторите за учредяване на настойник.
Съгласни ли сте ? Че времето тече, трябва да разменяме книжа и да изслушаме ответницатa teomira. Не че не я слушаме през цялото време, но все пак ...
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот REVOLUTION » 29 Май 2008, 09:55

system написа:Колеги, виждам, че още не е определен съдия, който да разгледа делото за поставяне под запрещение. Митко 6 не се обади, а аз и REVOLUTION се отведохме. Но тъй като досега няма други кандидати за този пост,

предлагам да изберете между мен и REVOLUTION за съдия.

Този от нас, когото изберат, временно няма да изпълнява модераторските си функции във форума и след влизане в сила на решението няма да участва в Съвета на модераторите за учредяване на настойник.
Съгласни ли сте ? Че времето тече, трябва да разменяме книжа и да изслушаме ответницатa teomira. Не че не я слушаме през цялото време, но все пак ...


Колеги , не бягам от отговорност , но аз подкрепям номинацията на system и Ви моля и Вие да подкрепите него.Аз нямам необходимия професионален опит , а делото се превръща в култово и не искам да го оплета в някакви процесулани пропуски , от които после да се възползва Теомира.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Мнениеот system » 29 Май 2008, 10:12

Аз също не бягам от отговорност, но моята номинация е за REVOLUTION. Той има по-голям опит в работата на ФОРУМНИЯ съд. Спомнете си делото за глобите за градския транспорт.
Предлагам следното: нека първият, който се включи след мен (без да се включваме аз самият и REVOLUTION), определи съдията. Съгласни ли сте ?
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот yank » 29 Май 2008, 16:33

Тогава нека бъде system.
yank
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Яну 2006, 14:50
Местоположение: софия

Мнениеот ykovachev » 29 Май 2008, 16:47

Нека бъде system.
И нека бъде роооок :wink:
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Мнениеот REVOLUTION » 29 Май 2008, 19:27

Направихте най-добрия избор , а сегаааааааааааааааааааааааааааа….. :lol: :D
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Мнениеот karanedeff » 29 Май 2008, 19:46

Да не повтарям мотивите на колегите, Систем и Революшън, но и аз си оттеглям кандидатурата за резервен член на състава.
Все пак, поради фактическата и правна сложност на делото, и тъй като подсъдимата може да поиска отвод на колегага Систем, предлагам за резервен член колегата Неонато.

А жури ще има ли - сиреч, съдебни заседатели?
Аз съм за делото да се гледа със съдебни заседатели!
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот system » 29 Май 2008, 23:50

Съжалявам, че се включвам едва сега, но допреди два часа и половина прибирахме сено :wink: селска му работа :D
Добре, приемам и благодаря за доверието. Откривам номинации за шестима съдебни заседатели като жури. Ако искате повече или по-малко - нямам протев. Това не е в съответствие с действащия ГПК, но аз се позовавам на липсата на процесуални правила, регламентиращи участието на страните във виртуалните производства.
Сега разпореждам размяна на книжа и насрочване на делото.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот system » 30 Май 2008, 00:16

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

Гр. Форум, 29.05.2008 г.
извънработно време

Форумният съд в състав: съдия докладчик system, като се запозна с материалите по гр. дело № 1/2008 г. по описа на Лекс. бг, в рамките на правомощията си по образуване, движение и насрочване на делото, съобрази следното:
Производсството е образувано по искова молба на balance - прокурор във Форумната прокуратура, за поставяне под пълно запрещение на участника във форума teomira - Десислава Петкова, 36 годишна, юрист, поет, медийна звезда и т. н.
На ответницата следва да бъде връчен препис от исковата молба, като й се предостави едномесечен срок за отговор и представяне на доказателства.
Следва да бъде насрочено съдебно заседание на датата след изтичане на едномесечмния срок. За заседанието следва да се призове teomira чрез форум "общи дискусии" във форум Виртуално деловодство за изслушване от съда. Следва с настоящото разпореждане да бъде назначена съдебно-психиатрична експертиза, като вмещото лице бъде призовано за първото заседание за участие в изслушването. При неявяване на ответницата във форум Витруално деловодство, съдът ще я изслуша по постоянното й местопребиваване - във форум "Общи дискусии".
Воден от горното, съдът

Р А З П О Р Е Д И:

Да се връчи препис от исковата молба и допълнителната искова молба на ответницата teomira - Десислава Петкова, чрез форум "Общи дискусии" на Лекс. бг, като й се укаже, че в едномесечен срок може да представи отговор, да посочи доказателствата си и направи доказателствените си искания. След този срок същата гоби правото да направи това в настоящото производство.
Насрочва разглеждане на делото във форумно заседание при закрити врати на 01.07.2008 г. от 15.00 ч. За датата на заседанието да се призоват ищецът - Форумната прокуратура и ответникът teomira - Десислава Петкова, за изслушване от съда. При неявяване на ответницата във форум Виртуално деловодство, съдът ще я изслуша на същата дата във форум "Общи дискусии".
Назначава съдебно-психиатрична експертиза със задачите, посочени в допълнението към исковата молба, като трета задача е уточнена съгласно мнението във форума.
Определя за вещо лице kalahan 2008. Постановява вещото лице да се яви в съдебното заседание за изслушването на ответницата. При изготвянето на експертизата да ползва изказванията на ответницата във форума и присъствието/участието й в други форуми.
Открива форумно производство за определяне на съдебни заседатели - жури, за разглеждане на форумното дело и вземане на решение по същество.

СЪДИЯ ДОКЛАДЧИК: system
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот neonato » 30 Май 2008, 01:32

===
Последна промяна neonato на 31 Май 2008, 22:51, променена общо 1 път
neonato
Потребител
 
Мнения: 261
Регистриран на: 17 Яну 2008, 14:21

Мнениеот deian_iotov » 31 Май 2008, 13:30

i kakvo sega kakva dlujnost ostana svobodna.... :D
pone za zqpa4i mqsto ostana li?! :D :) :shock:
deian_iotov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Дек 2007, 11:37

Мнениеот donna » 13 Юни 2008, 13:02

pepelanka написа:
donna написа:
Biby написа:Аз съм зяпач в залата. Разполагам с кълбо червен конц и светена вода. При необходимост ще помага на съда и прокурора с алтернативни защитни методи. :lol:


http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=234987

С отеглено пълномощно съм ,ще се защитава сама явно :P
А на мен да ми баете против уроки ,щото ...виждате какво стана :lol:

Колеги, ако мястото на служебния защитник все още е свободно,мисля че ще мога да се справя с клиентката по един или "друг" начин! :lol: :lol: :lol:


Ами ...свободно е местото , заемай се :D

Няма начин да е заето ,то бях я заела про боно ,ама то се недоволно ,ето какво ми написа овреме :D

От: teomira
До: donna
Пуснато на: 29 Май 2008 01:54 pm
Заглавие: Неграмотни субекти като donna
Не може да ме обсъждате, защото сте неграмотна.Не сте вие лицето, което ще ме нарича никой за форума и за света. След края изречение не пишете точка и това Ви излага.Щом ми се публикуват статии в списание "Правен свят"(бр.6, 2008) и в сайта на legaltheory.org , означава че съм нещо. Приемам съвети само от корифеи в правото, а не от неграмотни хора, които се вживяват като адвокати, но не са такива. Личните ми данни не са предмет на обсъждане от изключително и исторически неграмотни посредствени хора като Вас.Невежеството никога нищо не значи.Точно Вие сте никой и то завинаги.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот flyhouse » 22 Юни 2008, 17:59

donna написа:
От: teomira
До: donna
Пуснато на: 29 Май 2008 01:54 pm
Заглавие: Неграмотни субекти като donna
Щом ми се публикуват статии в списание "Правен свят"(бр.6, 2008) и в сайта на legaltheory.org , означава че съм нещо.


Ха! Че то и аз имам публикувани статии в legaltheory :lol: :lol: :lol:
Ех този Денков :lol:
flyhouse
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Юни 2008, 08:22

ПредишнаСледваща

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron