начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срок за отговор при бързо производство?

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivanov_p » 15 Яну 2014, 12:51

В 312(1) ГПК няма определен срок за отговор на ответника при бързо производство, общия едномесечен по 131 ГПК ли остава или има някава препратка или тълкуване?
Последна промяна ivanov_p на 15 Яну 2014, 13:49, променена общо 1 път
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срок за отговор при бълзо производство?

Мнениеот bebitor » 15 Яну 2014, 13:28

Понякога и аз се обърквам и причината е, че по ГПК отм. имаше 7 дневен срок:
"Чл.126б. В деня на постъпването на исковата молба съдът изпраща препис от нея заедно с приложенията за връчване на ответника, който е длъжен да отговори писмено и да посочи и представи всички доказателства в 7-дневен срок."
Сега няма срок, който да е различен от общия по чл.131 от ГПК.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivanov_p » 15 Яну 2014, 13:51

Да де, и се губи логиката всички да се гърбят с кратки срокове, а ответникът да си кюта 1 месец. Както и да е, в момента ми върши работа.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот teogeo » 26 Май 2016, 11:52

ivanov_p написа:Да де, и се губи логиката всички да се гърбят с кратки срокове, а ответникът да си кюта 1 месец. Както и да е, в момента ми върши работа.


"Логиката" на бързия процес е друга. И не следва да е за сметка на процесуалните права на ответника, като му предоставиш малко (недостатъчно) време да се защити. И с този един месец за отговор, пак производството си е бързо, не му се губи качеството.

Като пораснеш, ще го разбереш.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Юни 2016, 15:58

На практика ги водят смесено - гражданско-търговски - това е реалността - тоест подвеждат чисто граждански дела като търговски. Просто мълчи и пълней. Няма оправия - съдът е единен орган - аз какво да направя.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron