начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Здравно осигураване

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Здравно осигураване

Мнениеот emmill__ » 04 Сеп 2005, 22:00

Здравейте!
Имам един практически казус, чието решение не намирам в закона(Закон за здравното осигуряване).
Аз съм ТРЗ и един от работниците излезе в болничен поради общо заболяване. Според Закона за здравното осигуряване в такива случаи работодателя дължи само здравна осигуровка върху обезщетението за временна неработоспособност. Проблемът обаче е, че лицето няма 6 месеца осигурителин стаж и съответно няма право на парично обезщетение за временна неработоспособност.
ВЪПРОСЪТ МИ Е: Дължи ли работодателя здравна осигуровка, върху каква сума го дължи и КЪДЕ ТОВА Е ПОСОЧЕНО В ЗАКОНА(или пък в някоя наредба).
Надявам се на съвет от ваша страна.
Благодаря предварително.
emmill__
 

Мнениеот emmill__ » 09 Сеп 2005, 16:35

Наистина ли никой не може да отговори.))))))))
Та в българия има хиляди счетоводители и ТРЗ-та. ))))))))))))))))
emmill__
 

Мнениеот Гост » 21 Сеп 2005, 13:17

Ако лицето няма необходимите 6 месеца осигурителен стаж, тогава му се дължи осигурителна вноска върху осигурителния праг.
За съжаление в момента съм извън офиса, но в понеделник мога да Ви дам съответните текстове.
И един съвет. Следващия път, ако искате бърз отговор, напишете въпроса си в рубрика Взаимопомощ, а не в рубрика Обсъждане на законопроекти.
Гост
 

Мнениеот emmill__ » 27 Сеп 2005, 16:43

Колега още ли си извън офиса или ми пишеш в рубриката взаимопомощ?
emmill__
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 16:41

Мнениеот emmill__ » 27 Сеп 2005, 16:44

:lol: :lol: :lol:
:oops:
emmill__
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 16:41

Мнениеот emmill__ » 28 Сеп 2005, 20:26

:oops: :oops: :oops:
emmill__
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 16:41

Мнениеот zuzolina » 30 Сеп 2005, 09:37

Според мен трябва да се осигури както при неплатен отпуск, тоест върху половината от минималния осигурителен доход, като вноската е изцяло за сметка на работодателя - 6 %.
Виж и указание на НОИ № 91-01-76 от 12.03.2005 г. относно допълнение на писмо № 91-01-298 от 21.12.2004 г. на ГД "ОВКО" във връзка с промените в ЗЗО
zuzolina
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Ное 2004, 13:28


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron