начало

Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“ Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“

помощ ЕТ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


помощ ЕТ

Мнениеот Начинаещ » 25 Фев 2004, 11:15

Колеги, много ви моля да ми отговорите на въпроса: при регистрация в НОИ трябва ли да бъде представен документ от ЕТ , че има открита банкова сметка? В началото на 2003г имаше някаква кампания по деклариране на тези банкови сметки в НОИ. Благодаря предварително на отзовалите се!
Начинаещ
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот ???? » 25 Фев 2004, 12:38

Ехо, няма ли някой все пак да помогне?
????
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот 23 » 25 Фев 2004, 12:43

МИСЛЯ ЧЕ НЯМА ТАКОВА ИЗИСКВАНЕ, АМА НАЙ-ЛЕСНО - ИДИ ГИ ПИТАЙ НАПРАВО !!!! :)))
23
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот feniks » 25 Фев 2004, 12:54

Има такова изискване-срокът за деклариране на банковата сметка в НОИ е 7 дни!При просрочнане налагат глоба!
feniks
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Фев 2004, 16:29

Re: помощ ЕТ

Мнениеот Иван » 25 Фев 2004, 14:31

БЛАГОДАРЯ!
Иван
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот feniks » 25 Фев 2004, 15:47

МОЛЯ!
feniks
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Фев 2004, 16:29

Re: помощ ЕТ

Мнениеот 23 » 25 Фев 2004, 17:02

пишете си глупости- няма задължение за откриване на с-ка в 7 дневен срок, а просто, при откриването и , било и след 1 година- се декларира в булстат и данъчно !
поне аз така зная
23
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот feniks » 25 Фев 2004, 18:12

Остаряла ти е информацията-има задължение да се декларира банковата сметка в НОИ в 7 дневен срок от откриването й-чл.5 ал.8 КЗОО!
Провери и ще видиш, че има и знаещи, които не пишат глупости!
feniks
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Фев 2004, 16:29

Re: помощ ЕТ

Мнениеот feniks » 25 Фев 2004, 18:18

Извинявам се-техническа грешка на паметта-става дума за чл.5, ал.9 КЗОО, а не за чл.5, ал.8 КЗОО!
чл.5, ал.9 КЗОО-(Нова-ДВ, бр. 1 от 2002 г., предишна ал.8.-изм., ДВ, бр. 67 от 2003 г.) При откриване на банкова сметка осигурителят декларира това обстоятелство в 7-дневен срок пред териториалното поделение на Националния осигурителен институт, където е регистриран.
За 23-не ме съдете строго!
feniks
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Фев 2004, 16:29

Re: помощ ЕТ

Мнениеот ... » 27 Фев 2004, 12:15

Колега Феникс, вече няма КЗОО, бе. На негово място е приет КСО>
...
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот feniks » 27 Фев 2004, 12:30

И в КСО пише:
КСО:чл.5, (9) (Нова, ДВ, бр. 1 от 2002 г.; предишна ал. 8, ДВ, бр. 67 от 2003 г.) При откриване на банкова сметка осигурителят декларира това обстоятелство в 7-дневен срок пред териториалното поделение на Националния осигурителен институт, където е регистриран.
feniks
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Фев 2004, 16:29

Re: помощ ЕТ

Мнениеот Иван » 27 Фев 2004, 17:00

В час ли сте въобще? КСО не е приет на мястото на КЗОО. Просто му е сменено заглавието на кодексчето. Второ, човека ясно пита има ли изискване при регистрация в НОИ да се декларира банкова сметка. Ами не! Има изискване, АКО ТАКАВА Е ОТКРИТА/което не е задължително при регистрацията/, да бъде декларирана в 7-дн.срок. Хубава работа!
Иван
 

Re: помощ ЕТ

Мнениеот ива » 27 Фев 2004, 17:04

Браво,Ванка!
ива
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron