начало

Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“ Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“

Izplashtane na bolnichen

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Izplashtane na bolnichen

Мнениеот Miroslav Petkov » 21 Апр 2004, 10:23

Saprugata mi e redovna studentka v Tehnicheski Universitet - Gabrovo , kato takava ima li pravo na bolnichen , koito se izplashta predi izlizane v maichinstvo?
Miroslav Petkov
 

Re: Izplashtane na bolnichen

Мнениеот donna2 » 21 Апр 2004, 10:40

за да получи пари за болничните тоест парично обещетение за бременност и раждане съпругата ви първо трябва да бъде осигурено лице

и второ от 01.07.04г. да отговаря на следните условия да има осигурителен стаж 6 месеца от които 3месеца през периода от 12 каландарни месеца предхождащи месеца от който започва отпуска за бременност и раждане -чл.48а от КСО

така че ако ще излиза в болнични преди 01.07. мисля че може да се скл. най-малко един трудов договор /разбира се при тоя вариант ,защото по начало това сие фиктивно работодателя иска да му се платят осигуровките / ще и се заплати болничният
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron