начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Мнениеот Ирина » 04 Юни 2004, 16:34

Колеги, по време на стажа си /09.2000г. - 09.2001г./ и два месеца след това /10 и 11 2001г./ не съм си внасяла здр. осигуровки. Проверих в НОИ и от тами ми посочиха задължение около 170 лв., което в момента нямам финансова възможност да платя, защото съм в майчинство. Мога ли за периода на стажа ми да искам да се приложи чл.40, т.14 от Закона за здравното осигуряване, в редакцията му към 2000 - 2001г. и по този начин майка ми /осигурен член на семейството/ да внесе за мен здр. осигуровка в посочения намален размер. Към този момент нямам сключен граждански брак и не съм била навършила 26 год - поради което мисля, че съм "член на семейството" по смисъла на легалната дефиниция, дадена в §1, т.20 от ДР на ЗЗО. Единствено ме безпокои, че стажът не е "продължаване на образованието", но пък §1, т.20 сякаш има двузначно значение.
Не знам. Ще бъда благодарна на всеки, който ми помогне със съвет или сподели личен опит, ако е бил поставен прад такъв проблем. Благодаря ви.
Ирина
 

Re: здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Мнениеот donna » 04 Юни 2004, 18:28

по мое мнение няма да стане стажът в случая не е продължаване на образованието , дължат се здравни осигуровки , моят стаж обхвана 1999-2000г.
тогава се дължаха и осигуровки върху 2 мин работни заплати / осигурявахме се като свободна професия /занаятчия / и здравна осигуровка и това само защото бяхме платено обучение , на тия които бяха държавна поръчка им плащаха и мин. работна заплата
20. "Членове на семейството" са съпруг, съпруга, деца до 18-годишна възраст, а ако продължават образованието си - до 26-годишна възраст, а ако са недееспособни или трайно нетрудоспособни - независимо от възрастта.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron