начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Мнениеот Ирина » 04 Юни 2004, 16:34

Колеги, по време на стажа си /09.2000г. - 09.2001г./ и два месеца след това /10 и 11 2001г./ не съм си внасяла здр. осигуровки. Проверих в НОИ и от тами ми посочиха задължение около 170 лв., което в момента нямам финансова възможност да платя, защото съм в майчинство. Мога ли за периода на стажа ми да искам да се приложи чл.40, т.14 от Закона за здравното осигуряване, в редакцията му към 2000 - 2001г. и по този начин майка ми /осигурен член на семейството/ да внесе за мен здр. осигуровка в посочения намален размер. Към този момент нямам сключен граждански брак и не съм била навършила 26 год - поради което мисля, че съм "член на семейството" по смисъла на легалната дефиниция, дадена в §1, т.20 от ДР на ЗЗО. Единствено ме безпокои, че стажът не е "продължаване на образованието", но пък §1, т.20 сякаш има двузначно значение.
Не знам. Ще бъда благодарна на всеки, който ми помогне със съвет или сподели личен опит, ако е бил поставен прад такъв проблем. Благодаря ви.
Ирина
 

Re: здравни осигуровки на съдебен кандидат през 2000-2001г.

Мнениеот donna » 04 Юни 2004, 18:28

по мое мнение няма да стане стажът в случая не е продължаване на образованието , дължат се здравни осигуровки , моят стаж обхвана 1999-2000г.
тогава се дължаха и осигуровки върху 2 мин работни заплати / осигурявахме се като свободна професия /занаятчия / и здравна осигуровка и това само защото бяхме платено обучение , на тия които бяха държавна поръчка им плащаха и мин. работна заплата
20. "Членове на семейството" са съпруг, съпруга, деца до 18-годишна възраст, а ако продължават образованието си - до 26-годишна възраст, а ако са недееспособни или трайно нетрудоспособни - независимо от възрастта.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron