начало

Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“ Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“

Za nasledstwena pensiq

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Za nasledstwena pensiq

Мнениеот int13 » 25 Авг 2004, 12:37

Zdraveite,
vzemam nasledstwena pensiq i sym student posleden kurs kato mi predstqt dyrjavni izpiti zimata.Trqbva da podam skoro uverenie ,4e sum student pred RUSO, no vyprosa mi e kak 6te tylkuvate sledniq tekst:


ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ПЕНСИИТЕ

Чл. 69а. (Нов - ДВ, бр. 10 от 1998 г.) (1) Учащи се по смисъла на чл. 31, ал. 1,
буква "а" от Закона за пенсиите са:
......
(3) Лицата, завършващи последния курс на обучение, са учащи се до дипломирането си,
но не по-късно от края на първата редовна поправителна сесия за курса.



Tuk za koq popravitelna sesiq stava duma- za tazi na dyrjavnite izpiti ili za tazi ot posledniq semestyr???


Tova mi e nuvno za da znam , ako mi se opynat v Pensionnoto, da im kaja kakvoto trqbva :)

Blagodarq predvaritelno :)
int13
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 25 Фев 2005, 11:32

Re: Za nasledstwena pensiq

Мнениеот младежа » 26 Авг 2004, 08:34

ще се бориш за това , което ти изнася..
младежа
 

Re: Za nasledstwena pensiq

Мнениеот zeus » 26 Авг 2004, 14:50

ППЗП е отменен още през 2000 г./бр.21/01 ДВ/. Не си губи времето да тълкуваш отменени текстове, а само удостовери пред РУСО, че си студент.
zeus
 

Re: Za nasledstwena pensiq

Мнениеот донна2 » 26 Авг 2004, 19:17

ето ти сега действащата уредба -Наредба за пенсиите и осигурителния стаж

Чл. 34. (1) Деца, които учат след навършване на 18-годишна възраст по смисъла на чл. 82, ал. 1 КЗОО, са:
(3) Лица, завършващи последния курс на обучение, се счита, че учат до дипломирането си, но не по-късно от края на първата редовна поправителна сесия за курса.
така както го чета ,ако те скъсат на редовната сесия се явяаш на определената за първа редовна поправителна сесия -университетите ги обявяват
донна2
 

ama ne ste me razbrali

Мнениеот int13 » 27 Авг 2004, 16:36

Nqma zna4enie,4e e otmenen , toi teksta si stoi i v aktualnoto zakonodatelsvto...vyprosa mi be6e qsen:

Do koga se vodq student?

a) Do pyrvata popravka ot posledniq semestyr ili
b) do pyrvata popravka ot Dyrjavniq izpit??????


Molq tylkuvaite normata...za6toto az ne moga da q razbera.
int13
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 25 Фев 2005, 11:32


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron