начало

Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“ Сблъсъци и арести „подгряха“ масовото плажуване в „Росенец“

ОСИГУРОВКИ на адвокат

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОСИГУРОВКИ на адвокат

Мнениеот В » 20 Сеп 2004, 11:37

Интересува ме какъв е в момента размера на осигуровките , които се внасят от адвокатите. Какъв е процента на ДОО, ДЗПО и ЗО?
В
 

Re: ОСИГУРОВКИ на адвокат

Мнениеот донна2 » 20 Сеп 2004, 12:54

ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ -осигуряваш се върху месечен доход, който не може да бъде по-малък от минималния размер на осигурителния осиг. д-д за самоосигуряващи се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване, и годишно върху доходите от дейността/годишно изравняване върху данни от данъчната декларация /
ще внасяте 6% върху 200 лв,/12 лв месечно /вноските се внасят до 10 число на месеца ,следващ този за който се отнасят ,може да ги платите и авансова;

явно сте роден/а след 31.12 .1959г.
дължите за ДОО
1.Ако се осигурявате за пенсия инвалидност трудова злополука -26% върху 200 лв
/52 лв месечно /,а ако се осигурявате за всички осиг. случаи 29% върху 200 лв /58 лв месечно /

2. дължите за ДЗПО-3% върху 200 лв /6 лв месечно /

срок за внасяне -вноските се внасят до 10 число на месеца ,следващ този за който се отнасят ,може да ги платите и авансова;


съгласно чл.33 и следващите от ЗЗО -Задължително осигурени в Националната здравноосигурителна каса са
1. всички български граждани, които не са граждани и на друга държава;
2. българските граждани, които са граждани и на друга държава и постоянно живеят на територията на Република България;
3. чуждите граждани или лицата без гражданство, на които е разрешено дългосрочно пребиваване в Република България, освен ако е предвидено друго в международен договор, по който Република България е страна;
4. лицата с предоставен статут на бежанец, хуманитарен статут или с предоставено право на убежище.
Чл. 34. (1) Задължението за осигуряване възниква:
1. за всички български граждани - от влизането на закона в сила, а за новородените - от датата на раждането;
2. (изм. - ДВ, бр. 107 от 2002 г.) по чл. 33, т. 3 - от датата на получаването на разрешение за постоянно пребиваване;
.....................................................................................................................................................
докато сте учили или били в казарма и учили
Осигуряват се за сметка на републиканския бюджет
лицата до 18-годишна възраст и след навършване на тази възраст, ако учат редовно - до завършване на средно образование; студентите - редовно обучение във висши училища до навършване на 26-годишна възраст, и докторантите на редовно обучение по държавна поръчка;военнослужещите на наборна служба;

За ДОО и ДЗПО-Самоосигуряващите се лица се регистрират в 7-дневен срок от започване на дейността в териториалните поделения на Националния осигурителен институт.
донна2
 

Re: ОСИГУРОВКИ на адвокат

Мнениеот В » 20 Сеп 2004, 15:07

Благодаря ти много. Интересуваме още кколко месеца трябва да си се осигурявал, за да можеш да ползваш майчинство.
В
 

Re: ОСИГУРОВКИ на адвокат

Мнениеот донна2 » 20 Сеп 2004, 17:08

кодекс за социалното осигурямаване

Право на обезщетение при бременност и раждане
(загл. ново,ДВ,бр.112 от 2003 г.)
Чл.48а. (нов - доп. ДВ бр.112/2003 г., изм. доп. ДВ бр. 69/2004 г.) Осигуреното лице има право на обезщетение за бременност и раждане, ако има осигурителен стаж 6 месеца като осигурено за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица.


Право на обезщетение при отглеждане на малко дете
(загл. ново - доп. ДВ бр.112/2003 г.)
Чл.52а. (нов - доп. ДВ бр.112/2003 г., изм. доп. ДВ бр. 69/2004 г.) ) Осигуреното лице има право на обезщетение за отглеждане на малко дете, ако има осигурителен стаж 6 месеца като осигурено за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица.
донна2
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron