начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Здравна осигуровка за безработен

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот janna » 19 Фев 2005, 23:31

Регистрирана съм в бюрото по труда. Какъв е размерът на месечната задължителна здравна осигурителна вноска?
Благодаря предварително!
janna
 

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот monteskio. » 19 Фев 2005, 23:48

Ако получавате обезщетение за безработица за оптределен период, то здравните вноски , са за смстка на бюджета. Ако не получавате обезщетение, то съгласно последните изменения в ЗЗО размера на здравноосигурителната вноска е 6.50 лв.съгл.чл. 40 ал.4.



MONTESKIO
monteskio.
 

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот monteskio. » 19 Фев 2005, 23:54

Бел.на автора - 6.60 лв.
monteskio.
 

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот janna » 20 Фев 2005, 00:06

Благодаря:))))
janna
 

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот monteskio » 20 Фев 2005, 00:15

С каквото можем - помагаме.)))
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот Kristin » 22 Фев 2005, 18:44

към Monteskio
А ако съм била безработна и съм била на подпис към Бюрото по труда без право на обезщетение за минал период (напр.2000 и 2003г ) споменава ли се официално някъде, че вноските могат да бъдат намалени до някакви минимални суми? Защото това бе споменато във в-к "Сега" ако се не лъжа. monteskio. написа:
Kristin
 

Re: Здравна осигуровка за безработен

Мнениеот monteskio. » 23 Фев 2005, 00:41

Кristin,
Не съм срещал пдобен законов текст.
monteskio.
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron