начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ГОД на регистриран земеделски производител

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ГОД на регистриран земеделски производител

Мнениеот trocadero » 19 Яну 2014, 21:00

Здравейте,регистриран земеделски производител съм /пчелар/.Участвам по мярка 112.
За 2013г. нямам приход ,имам разход ,освен годишна данъчна декларация трябва ли да подавам и ГОД ? Благодаря
trocadero
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Ное 2012, 07:28

Re: ГОД на регистриран земеделски производител

Мнениеот temida_m » 20 Яну 2014, 20:03

В чл. 51 от ЗДДФЛ по отношение годишния отчет за дейността, т.е. т.н. статистически отчет е казано, че онези ЕТ, които не са осъществявали дейност и не са отчели приходи и разходи съгласно счетоводното законодателство не го подават. Останалите подават, ведно с ГДД.
Годишен отчет за дейността прилагат и физическите лица, регистрирани като тютюнопроизводители и земеделски производители, чиито доходи за 2013 г. се облагат по реда, предвиден за облагането на доходите от стопанска дейност като едноличен търговец. Т.е. следва да подадете.
temida_m
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Ное 2013, 15:08

Re: ГОД на регистриран земеделски производител

Мнениеот trocadero » 23 Яну 2014, 19:55

В НАП ми казаха,че не е необходимо да подавам ГОД :?:
trocadero
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Ное 2012, 07:28

Re: ГОД на регистриран земеделски производител

Мнениеот temida_m » 23 Яну 2014, 23:17

:lol: Щом така са казали :roll: .
temida_m
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Ное 2013, 15:08


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron