начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус за нерегистрирано МПС в общината

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус за нерегистрирано МПС в общината

Мнениеот jaffi1 » 23 Яну 2014, 23:55

Здравейте!
През август 2006 г. закупих кола нов внос-1800куб./118к.с. Регистрирал съм я само в КАТ,без данъчно/община.В края на 2010г. след заболяване получих ЕР на Телк-54% , което след преосвидетелстване миналата година вече е пожизнено.Колата е на мое име.Въпросът ми е :
Ако сега отида в общината да я регистрирам, дали ще ми бъде наложена глоба за нерегистриране в срок и за колко и кои години назад ще ми искат данъци, имайки предвид давноста и Телк решението?
jaffi1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2014, 23:40

Re: Казус за нерегистрирано МПС в общината

Мнениеот TheOldMan » 24 Яну 2014, 00:30

Давността е или 3 или 5 години (не ми се рови в момента). Така че поне от 2011, или в по-лошия случай - от 2009 дължите данъка. За другите години ще трябва да се борите да ви ги отпишат. Хич няма да са доволни.
За да ви се намали данъка заради ТЕЛК решението трябва да подадете декларация. Намаляването на данъка почва от деня на подаването й. Така че ... нещата не са много розови. Отделно пък могат (направо са си длъжни) и да ви глобят за пропускане на срока в който е трябвало да обявите колата след покупката.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус за нерегистрирано МПС в общината

Мнениеот jaffi1 » 24 Яну 2014, 17:49

Лошо....!!Все пак това,че намаляването/или освобождаването/ от данъка въз основа на телка,сигурно ли е,че не започва от датата на експертното решение,а от датата на регистрация в общината? Защото както могат да събират данъци със задна дата, си мисля,че е редно и да ни освобождават от тях по същите критерии въз основа на получените документи...??
jaffi1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2014, 23:40


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron