начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Пейпал Данъци?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пейпал Данъци?

Мнениеот setbul » 27 Апр 2014, 18:11

Здравейте,
Доста неща изчетох ,но така и не разбрах точно дължат ли се данъци в БГ и какви ако човек има приходи чрез пейпал от продажби примерно между 10 000 и 20 000 евро оборот годишно?
Аз съм физическо лице и съм осигурен....ако трябва да плащам данъци върху споменатите суми то какви са?
Ще съм благодарен на всеки който отговори :cry:
setbul
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Дек 2008, 17:54

Re: Пейпал Данъци?

Мнениеот doc03 » 27 Апр 2014, 18:27

Вземете си една данъчна декларация, там, вътре и на гърба й, пише всичко. Можете и да се консултирате с някоя от служителките в НАП в общината.
Данъкът е за приходи, не за оборот.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Пейпал Данъци?

Мнениеот evridike » 05 Ное 2014, 00:43

В общината са МДТ, а НАП са си в НАП :) .. Аз мисля, че няма териториална дирекция, или офис към такава в Бг, където един случаен гражданин да се отбие, да се обърне с този въпрос към която и да е тамошна служителка и да получи бърз, правилен и компетентен отговор... Това, което ще се случи е да му загубят времето, да го объркат или и двете едновременно.
За нашите данъчни служби пейпал все още е тъмна Индия. Нямат система /засега/, която да им дава инф., кой какви доходи има от там. Всичко, до което имат достъп е до Бг банковата ти сметка. Така че, ако парите влизат в банкова см-ка в бг банка - декларирай и облагай в ГДД като "други доходи" , или просто ги дръж в пейпал и не ги показвай в Бг..
evridike
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Ное 2014, 23:24


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron