начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Деклариране на доход от наем в цифри.

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране на доход от наем в цифри.

Мнениеот lautrec » 24 Ное 2014, 16:28

Здравейте.

За първи път отдавам имот под наем. Задължително ли е да декларирам доходът от наем?
Тъй като наемателят има избор, между обзаведен или не обзаведен, сумата за наем, ще бъде сответно 300 лв. или 200 лв.
Има ли значение дали съм инвалид (ТЕЛК 80%) или доходът задължително се декларира?
Ами ако не го декларирам и някой подаде сигнал в НАП, да очаквам ли глоба, и при така посочените суми колко би ми струвало?
Искам да съм коректен към НАП, освен ако е без значение.

Предварително ви благодаря.
lautrec
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 19 Май 2010, 21:09

Re: Деклариране на доход от наем в цифри.

Мнениеот ilian_todorov » 24 Ное 2014, 18:26

lautrec написа:Здравейте.

За първи път отдавам имот под наем. Задължително ли е да декларирам доходът от наем?
Тъй като наемателят има избор, между обзаведен или не обзаведен, сумата за наем, ще бъде сответно 300 лв. или 200 лв.
Има ли значение дали съм инвалид (ТЕЛК 80%) или доходът задължително се декларира?
Ами ако не го декларирам и някой подаде сигнал в НАП, да очаквам ли глоба, и при така посочените суми колко би ми струвало?
Искам да съм коректен към НАП, освен ако е без значение.

Предварително ви благодаря.



Да, декларира се, но сума до 7 920 лева на година не се облага щом сте инвалид 50% или повече.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Деклариране на доход от наем в цифри.

Мнениеот lautrec » 25 Ное 2014, 12:08

След като се изисква подаване на декларация за доход, а в моя случай доходът е не облагам, ще бъда ли санкциониран, ако пропусна да декларирам дохода си от наем?
lautrec
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 19 Май 2010, 21:09


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron