начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Внос от Китай, мито, реплики на нерегистрирани ТМ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Внос от Китай, мито, реплики на нерегистрирани ТМ

Мнениеот ivan280 » 28 Дек 2014, 13:08

Здравейте, има няколко неща, които не са ми ясни, ще съм благодарен, ако някой, който знае, ми обясни нещата.
1.Ако внеса, като физическо лице, да речем 6 чифта обувки от Китай, на стойност 250лв, какво следва, ако преценят, че не е за лична употреба? Само ще платя ДДС и мито, въпреки, че е под 150 евро, или ще ги конфискуват?
2.Ако регистрирам фирма, и поръчвам по 5,6 чифта обувки 3,4 пъти в месеца, всяка пратка под 150 евро, ще плащам ли мито, или само ДДС? Ако на въпрос 1 отговора е, че при преценка, че стоките са за търговия, ще ги освободят, след като платя и мито, значи и тук отговора ще е ясен :)
3.Като физическо лице, мога ли да внасям по 4,5 чифта обувки реплики на марки, които не са регистрирани в търговския регистър у нас? Същия въпрос, ако регистрирам фирма, и искам да продавам реплики на марки, нерегистрирани у нас?
4.Когато ЮЛ(представляващ фирма нерегистрирана по ЗДДС, току що открита), внася обувки от Китай, плаща ли ДДС и мито върху международния транспорт?
ivan280
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2014, 13:02

Re: Внос от Китай, мито, реплики на нерегистрирани ТМ

Мнениеот ivanov_p » 28 Дек 2014, 13:29

Има едни, дето им викат спедитори, не се занимават с по 5-6 чифта, но работят в областта.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron