начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Данък при продажба преди изтичане на 3 г.

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данък при продажба преди изтичане на 3 г.

Мнениеот nixx_w » 29 Яну 2015, 12:03

Здравейте, искам да попитам за следното. Налага ми се да продам собствен апартамент. От придобиването, което е чрез дарение са изминали 2 г. Понеже знам, че преди изтичането на 3 г. се дължи данък, то въпросът ми е върху какво се начислява той? Върху цялата сума, за която ще го продам или за сумата над тази/ако има такава/, за която е бил купен. Уточнявам, че го купува баща ми от ЮЛ, след което ми го дарява. Благодаря предварително, надявам се не съм сбъркал раздела.
nixx_w
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:37

Re: Данък при продажба преди изтичане на 3 г.

Мнениеот thebeast » 29 Яну 2015, 20:29

Облагаемият доход от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително на ограничени вещни права върху такова имущество, се определя, като положителната разлика между продажната цена и цената на придобиване на имуществото се намалява с 10 на сто разходи. Във вашия случай цената на придобиване е 0, така че ако продадете апартамента за 100 000 лв. ще платите 10 % върху 90 000 лв. или 9000 лв.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Данък при продажба преди изтичане на 3 г.

Мнениеот nixx_w » 02 Фев 2015, 11:33

Благодаря.
nixx_w
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:37


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron