начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Деклариране и данък от форекс търговия

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот nikol123 » 25 Мар 2015, 18:25

Здравейте-ще се радвам някой да може да ми помогне по следния казус, като първо искам да спомена ,че вече се консултирах с адвокат и счетоводител, и получих само уклончиви отговори.Става дума за това ,дали трябва да се декларират и съответно дължи ли се данък, и в какви размери от форекс търговия-и по конкретно търговия с валута като тя се реализира чрез посредник регистриран в Кипър-(офшорна зона с офшорни сметки), като и самия посредник твърди, че не се дължи данък-не се отчита пред НАП.Искрено благодаря предварително за отговора!
nikol123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Мар 2015, 18:12

Re: Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот pati2 » 25 Мар 2015, 20:27

Когато започнеш да правиш пари от FOREX, тогава задавай такива въпроси, а когато това се случи, повярвай няма да задаваш въпросът си във форум!! ;)
п.с. А конкренто "данакът" е десет процента и няма нужда да се регистрираш като търговец, ако имаш сметка към такъв :) УСПЕХ!
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот pati2 » 25 Мар 2015, 20:32

п.с.с. С лийвърдж петдесет процента и нагоре - няма смисъл (сещай се и/или чети) :)
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот nikol123 » 25 Мар 2015, 20:52

Въпроса ми е конкретен-просто незнам как да постъпя и мисля че затова са форуми от този вид
nikol123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Мар 2015, 18:12

Re: Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот pati2 » 25 Мар 2015, 21:41

10% на добра воля - не знам какво да ти кажа...смея да мисля , че ме разбра..
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Деклариране и данък от форекс търговия

Мнениеот nikol123 » 25 Мар 2015, 22:11

Благодаря
nikol123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Мар 2015, 18:12


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron