начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Данъчно признаване на лихви, платени по ипотечен кредит

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъчно признаване на лихви, платени по ипотечен кредит

Мнениеот salt_shaker » 10 Апр 2015, 13:44

Здравейте!

Бих искал да се консултирам с Вас, тъй като имам данъчен казус, който не разбирам и не мога да реша.
С жена ми искаме да се възползваме от данъчните облекчения по лихви, платени по ипотечен кредит, за млади семейства, при което са необходими няколко вида документи - от банката, от работодателя и така нататък.
В документа, издаден ми от банката-кредитоиздател, за трите месеца, през които съм плащал лихви през 2014г. (тъй като кредитът е от 03.10.2014г.), са изчислени лихвите и за трите месеца, но в крайната сума на "Платени лихви" излиза само калкулация на лихвите, платени за Ноември и Декември.
От банката ми обясниха, че тези лихви за месеца, в който е взет кредита, т.е. Октомври, не са признати като платени, едва ли не, защото са "платени за непълен месец".
Въпросът ми е наистина ли е възможно, при положение че аз съм извадил пари от джоба си за да платя тази лихва, тя да не се признае данъчно за платена, само защото е платена за непълен месец?

Благодаря предварително!
salt_shaker
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2015, 13:38

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron