начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Деклариране на доходи от чужбина

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 13:46

Здравейте ,
Искам да попитам понеже тази година ще работя като freelance програмист и дизайнер за USA и ще получавам пари от различни фирми и частни лица в пейпал сметката ми . През това време съм си на трудов договор към българска фирма за която също работя .Сумите които ще получавам от USA могат да надвишават и 2000-3000 долара на месец . Ще ги превеждам от пейпал сметката ми в разплащателната ми сметка в банката в България . Интересува ме понеже някои хора ми казаха ,че не е нужно да ги декларирам тези пари защото при превода от пейпал към българската ми сметка се удържали данъците . Моля ако някой може да ми разясни каква е процедурата много ще съм му благодарен

Благодаря предварително !
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот ivanov_p » 18 Фев 2016, 18:33

Декларирай!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 18:46

доходите в пейпал сметката ли трябва да декларирам или самите преводи сле дтова в българската сметка ?
това всеки месец трябва да го правя или края на годината ?
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот teogeo » 18 Фев 2016, 19:05

aliensa написа:доходите в пейпал сметката ли трябва да декларирам или самите преводи сле дтова в българската сметка ?
това всеки месец трябва да го правя или края на годината ?


Понеже работодателят по т.нар. "граждански договор" е в чужбина, за да не стават прекалено сложни нещата - регистрираш се като самоосигуряващо се лице - упражняващо свободна професия.

Плащат се и осигуровки, и данъци върху сумите, които получаваш от чужбина.

Нещата не са никак прости, за да се обяснят на един дъх. Иди при счетоводител (или някой специалист по данъчно-осигурително) и ще те преведе през процедурата.

Доходите в пейпал сметката няма как да ти ги хванат. Постъпят ли сумите в българската ти сметка - въпрос на време и на късмет е дали и кога ще си размените някои въпроси и отговори с данъчните.

P.S. Съвет за половин милион долара - никога не приемай съвети от някого, освен ако имаш възможността после да го държиш изцяло отговорен за последствията от тези съвети.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 19:15

и пак неразбрах кое трябва да декларирам , парите които ще ми постъпват от пейпал в дебитнат акарта или парите от сметката в пейпал .. ??
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот jimi66 » 18 Фев 2016, 19:55

Парите от сметката в пейпал, ако искаш да е всичко точно и изрядно.
jimi66
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 27 Дек 2012, 12:25

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 20:13

благодаря за мненията !
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron