начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Здравно осигуряване

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Здравно осигуряване

Мнениеот kmds » 03 Май 2004, 10:11

Моля да ми отговорите на въпроса:
Имам да плащам здравни вноски за 2000 и 2001 г. Тогава бях безработен.
От март 2002 г. съм инвалид І група /без придружител/ .
За цялата 2002 г. съм си плащал здравните вноски от джоба, но ми казаха, че от момента на инвалидност, т.е. от март 2002 г. е трябвало държавата да ми плаща здравните вноски/ през това време не съм работил/.
При това положение може ли тези вноски, които съм плащал от джоба си за 2002 г., да ми бъдат прехвърлени за някоя от неплатените години.
kmds
 

Re: Здравно осигуряване

Мнениеот donna » 03 Май 2004, 12:28

напишете една молба до здравната каса , за да ви се оформят документите , след като са недалжими те се връщат ,след като обаче имате други задължения нищо не пречи да се прихванат срещу тях , но всичко това следва да се оформи документално , предполагам че ще ви искат и решението на ТЕЛК

затова най добре идете на място представете документите еказващи плащането , решението на ТЕЛК
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Здравно осигуряване

Мнениеот desiva » 03 Май 2004, 13:34

Само че, молбата трябва да е до териториалните поделения на НОИ, така наречените РУСО. Здравната каса не събира парите, тя ги харчи
desiva
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 27 Окт 2003, 17:57
Местоположение: София

Re: Здравно осигуряване

Мнениеот donna » 03 Май 2004, 13:35

да тука си много права
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron