начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Деклариране на пари

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране на пари

Мнениеот slavista » 30 Ное 2019, 12:29

Здравейте,точно преди една година вложих 17000лв в един инвестиционен фонд,който търгува на американския пазар и Китай.Парите ги дадах на ръка,за което имам касова разписка, на която има само подпис без печат на фирмата.Сега искам да прекратя договора и да си изтегля парите.Те ми отговориха,че ще ми ги върнат,но без печалбата.Въпросът ми е: парите ще ги получа по банков път(толкова колкото съм вложил) .Дължа ли някакъв данък,трябва ли да ги декларирам в НАП. Трябва ли да искам някаква бележка от фирмата,че нямам печалба,за да съм спокоен пред НАП? Притеснява ме това,че парите съм дал на ръка,а те ще ми ги върнат по банков път.
slavista
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Ное 2013, 20:29

Re: Деклариране на пари

Мнениеот kdkrastev1234 » 30 Ное 2019, 17:21

Не дължиш данъци. Ама бас държа, че няма да ти върнат парите. Или поне не добровлно. По-правилно е да се притесняваш за това..
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron