начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЕООД - данъчна година. ПОМОЩ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЕООД - данъчна година. ПОМОЩ

Мнениеот svetlanagancheva » 18 Мар 2020, 20:47

Здравейте, Прависти,

Имам ЕООД, на което съм 100%-ов собственик. Създадено е преди 4 години, но никога не е било действащо. Няма активи, приходи и разходи и заради това всяка година попълвам нулева данъчна декларация в Агенция по вписванията. Сега сме 2020 г. и отново трябва да направя същата процедура. Питането ми е дали трябва да подам документ и в НСИ? В кои институции трябва да подам документи тази година?

Благодаря за отговора предварително и се извинявам за нелепите въпроси :)
svetlanagancheva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2020, 20:39

Re: ЕООД - данъчна година. ПОМОЩ

Мнениеот jhoro » 22 Мар 2020, 17:36

До 31 март се подава Декларация в Търговския регистър, че не е извършвана дейност (по чл.38, ал.9, т.2 от ЗСч), а до 30 април се подава и декларация в Националния статистически институт (НСИ).
Бланка на Декларация.
От 01.01.2020г. е в сила промяна на ЗСч, съгласно която дружеството подава декларация само за първия период, през който не е имало дейност. Тоест - ако дружеството не започне дейност - следващите години няма да правите нищо.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ЕООД - данъчна година. ПОМОЩ

Мнениеот jhoro » 23 Мар 2020, 19:34

jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron