начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот flacko » 04 Дек 2021, 07:45

Здравейте! Изпращал съм пратки и съм получавал суми от еконт чрез пълномощно през 2020 и първата половина на 2021. Всеки път като са ми изплащали парите са ми вписвали имената и егн-то.

Човекът, който ме е упълномощил е от Украйна и никога не и идвал в България. Както разбрах за тези пари НАП ще ме търси мен. Също така разбрах, за да избегна проблемите той трябва попълни разписки за получени суми.

Тъй като човека никога не е идвал в България и няма ЕГН, как би трябвало да се попълнят разписките? Те дали ще важат ако парите са били предавани извън България? Примерно Румъния, Молдова или Украйна.

На 24 съм и съм успял да се доверя на различни хора, след което успях да изкарам пари, но и успях да натрупам 18 хиляди лева данъци и осигуровки, които си ги плащам всеки месец редовно за да не ми запорират заплатата.

Ако не успея да направя разписките за да не отговарям за тези пари, могат да ми лепнат още 20-25 хиляди данъци осигуровки и тн. Което ще ме съсипе. Знам, че ми трябва адвокат и с това ще се занимавам близките дни, но искам да питам и тук, може би някой знае и може да ме насочи във вярна посока.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот guest1 » 04 Дек 2021, 16:09

Здравейте!
Така обяснено - много е мътно!
Излиза, че страна по сделките е вашия упълномощител, а вие сте само негов представител.
На всичкото отгоре - упълномощителя е чужд гражданин, на държава извън ЕС и ЕИП.

Адвокат и то - с всички документи.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот flacko » 04 Дек 2021, 16:14

guest1 написа:Адвокат и то - с всички документи.


За адвокат и аз знам, питам тук може би някой друг знае, иначе писал съм го, че ходя скоро на адвокат, но в почивни дни сме сега, за това питах тук.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот kalahan2008 » 08 Дек 2021, 21:17

flacko написа:Здравейте!
Ако не успея да направя разписките за да не отговарям за тези пари, могат да ми лепнат още 20-25 хиляди данъци осигуровки и тн. Което ще ме съсипе. Знам, че ми трябва адвокат и с това ще се занимавам близките дни, но искам да питам и тук, може би някой знае и може да ме насочи във вярна посока.

Разписки може да има само за получени суми до 10 000 лв. А щом платецът е едно и също лице, съвсем спокойно може НАП да сумират платените суми. Така че тези разписки много не Ви вършат работа.
По-скоро трябва да се представи договорът, въз основа на който Вие сте получавал тези суми от името на лицето от Украйна.
При положение, че очаквате данък 20-25 000 лв., значи доходът е 10 пъти по-голям. При такъв доход е малко смешно да искате безплатна консултация в анонимен форум. Просто е несериозно. Никой сериозен човек не търси консултация за такива сериозни суми в интернет форум. Но пък е хубаво, че има форумни тролове като guest1 (Жоро), които ръсят на всяка манджа мерудия и се представят за юристи, въпреки че не са. В крайна сметка, ако НАП Ви съберат тези данъци, те ще влязат в хазната и ще ползват всички нас...
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот flacko » 08 Дек 2021, 22:21

Разписки може да има само за получени суми до 10 000 лв.


Това не съм го чувал до сега, мерси, че споделихте!

При положение, че очаквате данък 20-25 000 лв.


Данък плюс осигуровки. Вече съм платил веднъж 11 000 лева (данък 3 000 и 8 000 осигуровки) за оборот 26 000 лв.

При такъв доход е малко смешно да искате безплатна консултация в анонимен форум.


Щом не сте прочели цялата тема, по-добре прочетете. Писах, че ще работя с адвокат тези дни, но понеже сме били събота когато съм го писал това, питах тук. Не съм искал консултация, а питах за мнение и опит, може би някой вече е бил в подобна ситуация. Адвокатът вече ми е решил въпроса, така, че не се притеснявайте.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот kalahan2008 » 09 Дек 2021, 09:51

flacko написа:Щом не сте прочели цялата тема, по-добре прочетете. Писах, че ще работя с адвокат тези дни, но понеже сме били събота когато съм го писал това, питах тук.

Чета аз, чета. Чета, че искате второ безплатно мнение в анонимен форум зад гърба на колегата. Което е леко некоректно спрямо него. Явно на толкова оценявате труда му и собственото си доверие към него.
flacko написа:Не съм искал консултация, а питах за мнение и опит

И каква е разликата? Не врат, ами шия.
flacko написа:Адвокатът вече ми е решил въпроса, така, че не се притеснявайте.

Чудесно, довиждане! И помнете - безплатно е само сиренцето в капана за мишки.
п.п. Аз бих се борил за осигуровките :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот dimist » 09 Дек 2021, 11:53

За питащия вече е късно, но все пак да припомня максимата, че на адвокат се ходи преди да се заемеш с такава дейност. Излиза по евтино , и спестява и други пари и най-вече нерви. Пък и при тия обороти, нищо чудно и да Ви регистрират по ЗДДС със задна дата, към момента на минаване прага от 50 000 лева за 12 месеца. При тия данъци и осигуровки, със сигурност сте го минали.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот flacko » 09 Дек 2021, 18:39

Питах преди да започна да работя с адвокат. Форумът и си е безплатен, щом за вас това е капан за мишки, помислете защо сте тук :)

Адвоката ми е решил въпроса, пълномощното ми е било наред, договора също, правим разписките в момента и готово. Оборота никога не е надвишавал 50к, максимума е бил 33к.

Някой ако знае как се трие темата и профила в този форум, да каже, щот не виждам смисъл в този форум.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот jhoro » 09 Дек 2021, 19:56

flacko написа:Някой ако знае как се трие темата и профила в този форум, да каже, щот не виждам смисъл в този форум.

Здравейте! И без да гледам „дата на регистрация“ и „брой мнения“ - виждам, че сте отскоро тук. И не сте свикнали с маниерите.
Споко, няма нужда от емоции.

Някой хора си мислят, че щом „на живо“ са юристи - в „юридически форум“ могат да пишат само те! И само техните съвети са ценни и верни!
Не знам институция, където можеш да представиш като аргумент - разпечатка от тема във форум!
Самия факт, че в истинската съдебна система има дела:
    - първа инстанция решава в полза на едната страна;
    - втората отменя решението и присъжда в полза на другата;
    - третата инстанция връща първоинстанционното решение ..
е показателен!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Получени наложени платежи от Еконт чрез пълномощно

Мнениеот flacko » 09 Дек 2021, 20:36

Не знам институция, където можеш да представиш като аргумент - разпечатка от тема във форум!


Всякаш някой се е канил да го прави :D Въпросът е бил относно как да се попълнят разписките, а не какво да правя. Четете бе хора преди да пишите и да се правите на умни... И да, никой не отговорил на въпроса, а само си е изсрал глупостите в тази тема. За това никъв смисъл в този форум не може да има.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron