начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Автомобил не е регистриран в ДПП

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Автомобил не е регистриран в ДПП

Мнениеот Method » 24 Дек 2004, 21:15

Здравейте имам следния проблем:
Искам да купя автомобил, но е внесен 2002 г. и изобщо не е регистриран в данъчното. Проблемът е, че за да го прехвърля при нотариус, в КАТ и в данъчното ще ми искат квитанция за платен данък. Собственикът иска да ми уреди документите в КАТ и да платя колата след като вече е на мое име. Ако успее да направи това ще мога ли след това да си я регистрирам при данъчните на мое име или ще имам проблеми.
Има ли друг вариант? Ако собственикът отиде в данъчното и сега я прехвърли на негово име трябва да плати данъка за 2002, 2003 и 2004 г. което е над 450 лв без лихвите и не включва глобата, че се е просрочил законния срок от 2 месеца...което не го устройва.....въпреки че сам си е виновен
Възможно ли е по някакъв начин да пише, че я е придобил сега и да плати данъка за 2004 само? или има ли друг вариант???

Мерси предварително!
Весели празници...
Method
 

Re: Автомобил не е регистриран в ДПП

Мнениеот diptih » 25 Яну 2005, 00:40

Какъв Ви е проблема след като продавача Ви иска парите едва след регистрацията в КАТ. Отивате в данъчното и си я регистририте на Ваше име. Грижа ли Ви е ,че него може да го търсят евентуално след това. Нали Вие сте изряден купувач.
diptih
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Дек 2004, 21:24

Re: Автомобил не е регистриран в ДПП

Мнениеот жули » 26 Яну 2005, 00:33

Редно е нотариуся да ви поиска квитанция за платен пътен данък.Относно глобата_ ако са минали повече от две години няма да го глабат защото е изтекла двегодишна погасителна давност съгласно ЗАНН рне мога сега да се сетя точно кой текст
жули
 

Re: Автомобил не е регистриран в ДПП

Мнениеот пепи - шумен » 26 Яну 2005, 14:05

За мен вие нямате проблем.Можете да прехвърлите автомобила на свое име
и без да сте заплатили данъка,преди да го прехвърлите ще проверите съответната
банкова сметка ,БИН,КОД на съответното ДП и внесете дължимия данък за
текущата година по сметката на ДП ,като вносител /за ваше добро/ следва да
упоменете продавача.След което следва да си извадите Удостоверение за
дан. оценка на автомобила като съответно заплатите върху стойността на оценката 2% данък , който ще внесете отново по сметката на ДП - данък
придобиване на движимо имущество/сметките ще ви ги кажат в банката
която обслужва ДП.С тези документи и договорът вие ще придобиете МПС - то
след което /задължително/ недейте подава декларация в ДП за прдобиване
на МПС за да не ви се води на вашата партида, като за всяка следваща год.
внасяте данъка на името на продавача.С тези вносни бележки вие безпрепятствено ще минавате тех. преглед, а когато решите можите да продадете
автомобила по всяко време.
пепи - шумен
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron