начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Облагат ли се с данък.....

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Облагат ли се с данък.....

Мнениеот Костова » 11 Ное 2002, 16:06

Ако изтегля пари с пълномощно от банковата сметка на сина ми, които е в чужбина,трябва ли да ги обявявам в данъчната декларация за 2002 г.Няма никаква логика , но като знам какви недомислеци има в данъчните закони ме е страх , че ще обложат парите с данък , а на всичкото отгоре няма да ги ползвам за себе си.БЛАГОДАРЯ !
Костова
 

Re: Облагат ли се с данък.....

Мнениеот bgjurist » 11 Ное 2002, 19:00

Не, не се облагат - това са си ваши пари. Ако ви създават проблем данъчните, просто ги попитайте какво е законното им основание. Тези пари не са облагаема данъчна основа.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron