начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Po-malko danatsi , zakonno!

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Po-malko danatsi , zakonno!

Мнениеот Georgiev » 08 Апр 2003, 17:38

Zdraveyte. Az sum advokat otskoro. Predi njakolko dni pri populnvaneto na danachnata si deklaracia ustanovih, 4e za sajelenie osven visokia danak,shte trjabva i da dovnesa dosta goljama suma za osigurovki, koeto spored men si e grjah (vsichki znaem zashto). Tuj kato priznatite ni razhodi sa samo 35 % i ima dosta malko vratichki za da natrupam dopulnitelno takiva, koito shte mi se priznajat ( zastrahovka jivot naprimer, no ot 2003 g. i tuk neshtata se poizmeniha ne v nasha polza), se zamislih po kakav nachin zakonno bih mogul da spestja tazi suma v moja polza. Tova predpolagam interesuva i dosta nashi kolegi. Spored vas dali bi bila udachna formata, s kojato az i ohte njakoj lice (moje i da ne e kolega), bihme mogli da registrirame ili grajdansko drujestvo po ZZD ili OOD ( kadeto estestveno spored zakona za advokaturata njama da poemam upravitelni funkcii) i da vodja s4etovodstvoto si ne kato svobodna profesia, a kato firma. Shte sam blagodaren za polezen i rabotesht savet!
Georgiev
 

Re: Po-malko danatsi , zakonno!

Мнениеот bgjurist » 10 Апр 2003, 10:05

Колега, и аз съм заинтересуван от проблема. Адвокатите по ЗАдв. могат и да се сдружават. Това означава, че едно сдружение с нестопанска цел може също да свърши работа. Аз имам и други идеи за осигуровките, но са си само мои - не желая да подбуждам други лица. Ако не си внасям осигуровки, в един бъдещ момент би следвало да ми издадат акт за начет. И тогава...!
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron