начало

Гражданите ще могат да водят дела по ЗОДОВ за вреди от действието на незаконни наредби Гражданите ще могат да водят дела по ЗОДОВ за вреди от действието на незаконни наредби

Смяна на управител В ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Смяна на управител В ООД

Мнениеот vasko4 » 05 Ное 2018, 17:18

Здравейте,
имам две питания, по два отделни казуса.

1. ООД регистрирано с двама съдружника и двамата с 50% дялово участие.
Искам да сменим управителя, което е елементарна задача докато не се установи, че единият съдружник е в чужбина и нямам никаква връзка с него. Някакви идеи за провеждане на ОС за смяна на управителя?

2. ООД регистрирано с четирима съдружници, като тримата имат над 51% дялово участие.Четвъртия съдружник е същия, който е в чужбина и съответо нямаме никаква връзка с него. Отново искаме да изберем нов управител. Тук проблема е как да връчим поканата за свикване на ОС на съдружника който е в чужбина така, че ДЛР да я счете за редовно връчена/получена/.
vasko4
Младши потребител

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот vasko4 » 08 Ное 2018, 14:55

Никой ли не е имал такива казуси?
vasko4
Младши потребител

Мнениеот svegrigorov » 08 Ное 2018, 15:53

Не съм имал такива случаи.

Като варианти се сещам да изключване на съдружник по чл. 126 от ТЗ.

За връчване на покана - обявяване на актове със заявление Г2.
svegrigorov
Потребител

Мнениеот ykovachev » 09 Ное 2018, 11:01

Г2 е за ГФО-та и счетоводни неща, извън декларациите за неактивност.
Не знам колко ще има файда от подобно обявяване, но ако има, то трябва да е с Г1. Ако беше с Г2, чакайте година и девет месеца примерно да го погледнат... То дотогава съдружниците ще се пенсионират!
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Ное 2018, 14:26

Навремето - но вече не - ставаше с връзки във Фирмено отделение - сега такова няма вече, да се направи протокол с опис на отказа да се получи поканата - имах такъв случай - тоест - минава.

После - вписва се и се започва евентуално някаква процедура. Но - при тази процедура се явява всъщност момент - че обжалващият вече е уведомен. Разбрахте ли ме - първата процедура е всъщност примамка - отива се на втора процедура - където вече - не може да се спори за информираност.

Малко е като лов на лисици, но дакелите са симпатични животни.
ivan_lawyer
Активен потребител

Мнениеот vasko4 » 09 Ное 2018, 17:43

Тук идеята е да мине през ДЛР и да бъде вписана промяната в ТР, нямаме страхове, че вписването или протокола ще бъде обжалвани. Важното е да измислим как свикаването на ОС да бъде редовно за ДЛР.
п.п Нямаме желание за изключване на съдружник, а само смяна на управител !
vasko4
Младши потребител

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Ное 2018, 19:30

Съветът ми е безполезен - но трябва да влезете през сайта на Търговския регистър, да имате достъп до документите по досието на фирмата.
Как прихващах навремето - а и понастоящем данни и изобщо. Трябва да влезете през някаква форма в Регистъра - да се види кой навремето е регистрирал фирмата. Пълномощното важи и да днес. Примерно. Може да е генерално, всякакво.

Тоест - ако адвоката, който е регистрирал фирмата - не се е изхитрил да си ограничи на хартия - дотук съм - дотам съм, то не би трябвало да има проблем да му мушнете покана.

Някакъв мъгляв вариант.
ivan_lawyer
Активен потребител

Назад към Търговско право