начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Прекратяване на договор за съвместна дейност

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на договор за съвместна дейност

Мнениеот 4aika » 20 Яну 2020, 19:50

Здравейте,
имам следния казус. На 27.04.2018г подписах едногодишен договор за съвместна дейност с друга фирма. Миналата година обаче юли месец след като не бях доволна от дейноста на парньора ми му изпратих 30 дневно предизвестие за прекратяване на договора, които той потвърди че е получил с обратно Нотариално писмо.
По късно разбрах, че той дори е подал Декларация по чл. 38. ал 9 т 2, че фирмата не е осъществявала дейност.
До тук добре, но партьора ми въпреки 30 дневното предизвестие продължава да твърди, че има договорни отношения с мен.
Въпроса ми е дали договорите за съвместна дейност с фирми подали Декларации, че за съотвентата година на валидност на договора са били без дейност са валидни и как се прекратяват, понеже партньора ми явно не зачита 30 дневното ми предизвестие за прекратяване на договора.
4aika
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Окт 2014, 13:22

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron