начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Тече ли срокът за обжалване на отказ от ТР при извънр. пол.

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Тече ли срокът за обжалване на отказ от ТР при извънр. пол.

Мнениеот joronic » 13 Май 2020, 21:21

Здравейте.
Бих искал да попитам за Вашето тълкуване на Закона за извънредното положение по отношение на протичането на срока за обжалване на отказ от вписване от Агенция по вписванията.

Бих искал да уточня, че не съм юрист, а счетоводител. Но все пак проучих, доколкото са ми възможностите, законодателството. Написах и подробно писмо с въпрос до Агенция по вписванията, на което така и не получих отговор вече над 2 седмици.

Тъй като в чл. 4, ал. 1 от от Закона за извънредното положение от 13.03.2020
е определено, че се удължават с сроковете, съвързани с упражняване на права на частно-правни субекти до 1 месец след края на извънредното положение.
И следва, според мен, това да важи и за юридическите лица и в частност ООД, като вид частно-правни субекти.

А в чл. 25, ал. 1 от Закона за ТР е даден срок от 7–дни за обжалване на отказ от вписване или обявяване.

От това, според мен, би следвало този срок също да е удължен.


В тази връзка бих искал да попитам дали срокът от 7 дни за обжалване на отказ по чл. 25, ал. 1 се удължава по време на извънредното положение, според Вас.

Благодаря Ви за отделеното време!
joronic
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2014, 17:21

Re: Тече ли срокът за обжалване на отказ от ТР при извънр. п

Мнениеот katerinakuch » 15 Май 2020, 12:37

Така е, но по-добре си обжалвайте в срок.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron