начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Софийска вода, отново ;)

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Софийска вода, отново ;)

Мнениеот desideskata » 06 Ное 2020, 11:18

Здравейте, на крачка съм от справяне с проблема "Софийска вода" или по-точно отпадане на задължения за изтекла давност. Четох, търсих.. но ми се иска потвърждение, че мисля в правилната посока. Имам (баща ми, аз като негов наследник) задължение с натрупани лихви. Към момента би могло да отпаднат задължения преди 11,2017г, нали така? За по-лесно онагледяване пиша кръгли суми: задължение от 3000лв - 1600 преди тази дата и 1400 след нея. Само че 1400лв са фактурите с начислените лихви върху 3000лв И тук е главният въпрос: отпадат ли И лихвите като отпаднат 1600лв задължение натрупано преди 11,2017г съгласно чл.119 от ЗЗД?
Благодаря предварително на всички отзовали се :D
desideskata
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2020, 11:06

Re: Софийска вода, отново ;)

Мнениеот jhoro » 06 Ное 2020, 15:31

desideskata написа:И тук е главният въпрос: отпадат ли И лихвите като отпаднат 1600 лв. задължение натрупано преди 11,2017г съгласно чл.119 от ЗЗД?

Да!

С две уточнения:
Чл. 120. Давността не се прилага служебно.
„... с изтичане на давностния срок субективното право не се прекратява, но отпада възможността за принудително изпълнение ...“
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Софийска вода, отново ;)

Мнениеот desideskata » 06 Ное 2020, 20:15

Много Ви благодаря. Още в понеделник ще отида.
jhoro написа:
desideskata написа:И тук е главният въпрос: отпадат ли И лихвите като отпаднат 1600 лв. задължение натрупано преди 11,2017г съгласно чл.119 от ЗЗД?

Да!

С две уточнения:
Чл. 120. Давността не се прилага служебно.
„... с изтичане на давностния срок субективното право не се прекратява, но отпада възможността за принудително изпълнение ...“
desideskata
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2020, 11:06


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron