начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Решение на ОС на ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 02 Дек 2020, 16:43

Привет,

На 20.07.20 г. е взето решение, че един от собствениците ще полага личен труд в периода 19.7.20-19.7.2021 г. Въпросът ми е - проблем ли е, че датата на протокола е 20.7, а датата, която ще се взима под внимание, т.е. от кога ще полага личния труд, е по-ранна, а именно 19.7.? В случая законосъобразен ли е документа?

П.П. Има предходен протолкол от 2019 г., в която е записано, че ще полага личен труд до 19.7.2020 г.
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот sunrise » 02 Дек 2020, 17:03

Какъв точно проблем да има? Осигурителен, трудов?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 03 Дек 2020, 01:08

Има ли юридическа стойност протокола в случая? Покрива се събитие, настъпило с по-ранна дата от датата на самото решение на общото събрание.
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 03 Дек 2020, 06:06

Здравейте,
Мисля, че във вашият случай следва да е допустима поправка на протокола поради грешно въведена дата. Мотивите за тази ми мисъл са следните:
Сочите в послесловът си, че в аналогичен протокол от 2019-та година е взето решение, че един от собствениците ще полага личен труд до дата 19.7.2020 г. Тази формулировка води до извода, че полагащият личен труд ще осъществява това до 19. 07 – включително. В този смисъл на същата дата той все още ще полага своя труд по силата на решението от 2019 г. Съответно с решението, обективирано в протокола от 20.07.20 г. следва полагането на личния труд да е с начална дата 20.07.20 г. (денят на самото решение). Така че, ако приемем моите мотиви за правилни, то нямате проблем с датите на решението на ОС, респ. начало на полагането на труд. Единственото, което следва да сторите е поправка в протокола, ако не са налице пречки за това. (Е,или нов протокол :wink:)
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 03 Дек 2020, 11:21

А самата поправка в протокола как следва да се направи? Като се забели текстът с коректор и запише верния текст (виждал съм нотариус да го прави за документи пред АВ); чрез поставяне на тънка линия върху текса и записване отгоре на точния или по друг начин?
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 03 Дек 2020, 22:43

Здравейте,
Вижте, нямах предвид физическа поправка на протокола, макар, че да, и такава става. Но в случай, че протоколът е заведен в книги, вписан, негови преписи (копия) са раздадени на членовете на ОС, то тогава поправката следва да е по съответния законов начин.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот jhoro » 03 Дек 2020, 23:49

nickolay_s написа:Привет,
На 20.07.20 г. е взето решение, че един от собствениците ще полага личен труд в периода 19.7.20-19.7.2021 г. Въпросът ми е - проблем ли е, че датата на протокола е 20.7, а датата, която ще се взима под внимание, т.е. от кога ще полага личния труд, е по-ранна, а именно 19.7.? В случая законосъобразен ли е документа?
П.П. Има предходен протолкол от 2019 г., в която е записано, че ще полага личен труд до 19.7.2020 г.

Здравейте!
Веднъж е питано
sunrise написа:Какъв точно проблем да има? Осигурителен, трудов?

Ще уточня - кой оспорва и какво!!!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 04 Дек 2020, 00:26

nikodim77 написа:Здравейте,
Вижте, нямах предвид физическа поправка на протокола, макар, че да, и такава става. Но в случай, че протоколът е заведен в книги, вписан, негови преписи (копия) са раздадени на членовете на ОС, то тогава поправката следва да е по съответния законов начин.

Протоколите не се завеждат, вписват и раздават на членововете на ОС в този случай, но едният от тях (за който не споменах в по-горния пост) е копиран от НАП. В такъв случай физическата корекция възможна ли е? И ако да, то по какъв начин? Благадаря предварително!
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 04 Дек 2020, 00:32

Пак ли ти се изживяваш като вещ в правните въпроси бе, форумен трол - Жоро?!
Пак ли пишеш след мен и то небивалици?!!
Уважаеми nickolay_s, юзърът Жоро опитва да троли и посрамва форума, но не му обръщайте внимание! Вероятно е някакви свои си личностни проблеми…?
Жоро! Кое веднъж е питано бе? Кое ще уточниш…?!? Кой ти говори за оспорване бе?! Ти прочете ли питането и отговорите, а!?
Жорко - блокировачът във форума и „най-вещият юрист”, „по-знаещ" и от корифеите в правото…! На всяка манджа мерудия, но отровна!!!

пп. Жоро, кое не разбра от това, че когато пишеш небивалици ще те следвам като сянка тук в „Лекса”?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 04 Дек 2020, 00:44

Здравейте nickolay_s,
Докато съм пишел горното, Вие сте пуснал питането си.
Преди всичко, моля да бъда извинен за тонът и думите, които отправям в темата, но участникът Жоро, който наричаме „форумен трол” е преминал всякакви граници на благоприличие с участието си във форума. Позволява си да пише страхотни небивалици, подлъгвайки питащите, че е компетентен и разбиращ правото в дълбочина. Да, и за себе си не твърдя същото, но поне не предлагам коментари с категоричност и вид, че са от супер специалист в правната материя.
По въпроса:
Щом от НАП разполагат с копие на протокола, то считам, че е най-добре еда се извърши поправката по реда на закона и уставът на дружеството. Което да се отчете в нарочен протокол, надлежно подреден с останалите дружествени книжа (придружаващ „сгрешеният такъв”).
Но пък пишете, че е протокол, който не сте споменали в преходните постове, тогава за какъв протокол става дума? (Или объркахте "който" с "което"? :roll: :lol: )
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 04 Дек 2020, 01:38

Здравейте отново,

Пояснявам, че сгрешените протоколи са два. Първият, неупоменат от мен, е във връзка с допълнитени парични вноски на съдружниците съгласно чл. 134 от ТЗ. Документът е създаден с дата 19.01.2019 г., а реално търговското дружество се вписва от 19.07.2019 г. Или казано с други думи, през месец януари юридическото лице все още не е съществувало в правния мир. Този протокол е копиран от НАП за целите на регистрацията по ЗДДС на дружеството. В устава не е предвидена клауза за поправка. В този случай може ли да се състави коригиращ протокол - тоест нов, където да бъде записано всичко, което не е коректно, а за втория протокол относно личния труд в периода 19.7.20-19.7.2021 г. да бъде коригиран "физически", както се изразихте?
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 04 Дек 2020, 02:40

Добре де! Защо точно и конкретно желаете отговор, за Ваше успокоение ли? Да, може физически, ако се осланяме на изложените от Вас факти. Просто забелете с коректор числото„19” и на мястото напишете „20”, нищо сложно – техническа грешка при написване на протокола А вярвам, имате възможността да го принтирате на нов чист и хубав с корекцията...?!?…
По въпроса:
…във връзка с допълнителни парични вноски на съдружниците съгласно чл. 134 от ТЗ. Документът е създаден с дата 19.01.2019 г., а реално търговското дружество се вписва от 19.07.2019 г. Или казано с други думи, през месец януари юридическото лице все още не е съществувало в правния мир. Този протокол е копиран от НАП…
И тук не виждам проблем, защото нормата на чл. 69 от ТЗ въвежда статут на дружество преди вписването му в ТР.
Вижте, възникването на нови и нови въпроси води до необходимостта Ви за среща със специалист – юрист – адвокат, вещ в търговското право. Във форума няма как да се уточняват и подробно описват тънкости и детайли около въпросното дружество. :roll: :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nickolay_s » 04 Дек 2020, 10:52

Най-малкото, което мога да направя за Вас, е да Ви благодаря за помощта и отделеното време! Разбирам Ви, все пак със знанията си си вадите хлябва и не е длъжно да ги споделяте безплатно. :)
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Решение на ОС на ООД

Мнениеот nikodim77 » 04 Дек 2020, 18:25

Здравейте nickolay_s, Не всичко се измерва в пари!!! С думичката Ви, отправена към мен – „Благодаря” направихте много повече от колкото предполагате! Така че, не е най-малкото, което можете да направите - много и достатъчно е! И аз Ви благодаря! Да, вадя си хляба със знания, но на този етап не са в областта на правото…
Съдейки по второто изречение от постът Ви мога да предполагам ,че съм бил на път с някои от думите в предходният ми пост да съм бил в близост да ви засегна…? Не, не това бе целта ми, и ако сте си помислили нещо подобно, то следва да знаете, че е било неволно, но все пак моля за извинение. Може би имаше лека нотка на укор от моя страна, но по повод това, че вероятно (мое предположение) Ви липсваше „смелост” сам да извършите корекцията, било чрез ново принтиране, било с коректор и т.н., А считах, че още в първото ми включване Ви дадох „сламка” в тази насока. По отношение на новите въпроси, за да не възникват хаотично е добре да се систематизира в цялост един проблем с оглед оформяне на прецизно питане, пък било то и във форум.
Пак ще повторя, не бе желанието ми да Ви се карам и да Ви засегна! А и има един юзър тук във форума, който ме ядосва…
Хубава вечер и почивни дни!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron