начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съобщения за задължения към ТФ

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съобщения за задължения към ТФ

Мнениеот pitasht » 03 Яну 2023, 15:56

Здравейте!
Имам следния проблем и не реших точно в коя тема трябва да пиша.
Сключен е договор с фирма между етажна собственост и фирмата.
На решение на ОС фирмата е избрана за платен домоуправител.
Фирмата кара един съсед да мине и да събере телефоните на всички съседи. Това е обичайна практика, вероятно за да се избегне нарушаване на ЗЗЛД.
Така винаги при проверка, ще накиснем въпросния съсед.
Хората си ги дават, даже някой и не разбират защото съседът ги знае примерно и ги пише в една бланка, където се подписва само той. Съгласие от другите съседи няма. Примерно тези съседи които са си дали телефона никъде не се разписват че са съгласни че предоставят доброволно телефона си и желаят да получават съобщения и т.н. - да уточня че на ОС при избиране не всички са били за фирмата.
От тук нататък започва всеки месец да се пращат съобщения на тези телефони за размера на задълженията към фирмата.
Един от съседите твърди че никога не си е давал номера на телефона и не е бил съгласен да се ползва номера му за тези съобщения.
Отделно, още през м. 09.22 договорът с тази фирма беше прекратен.
Същата обаче продължава да праща всеки месец съобщения с неверни задължения.
Сега се чудим към кого да се обърнем- КЗП, КЗЛД, КЕР
От м.11.22 по повод подадената ни жалба отговор от КЗП няма, така че явно - няма да се получи там никкаво съдействие.
Мисля, че първо все пак трябва да се пише до фирмата - че еди кой си не желае да получава повече съобщения, желае да му бъдат заличени личните данни и т.н. и чак тогава да се изпрати жалба ако всичко продължи.
Това, което мен лично ме дразни е че при получено прекратяване на договора, фирмата не управлява блока и не го посещава, генерира отново и отново такси, което намирам за меко казано граничещо с измамата, хайде да кажа че е подвеждащо. И така вече 4 месеца.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Съобщения за задължения към ТФ

Мнениеот bozyo » 03 Яну 2023, 18:29

pitasht написа:Сега се чудим към кого да се обърнем- КЗП, КЗЛД, КЕР

ЗЗЛД написа:Чл. 39. (1) При нарушаване на правата му по Регламент (ЕС) 2016/679 и по този закон субектът на данни може да обжалва действия и актове на администратора и на обработващия лични данни пред съда по реда на Административнопроцесуалния кодекс.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Съобщения за задължения към ТФ

Мнениеот pitasht » 04 Яну 2023, 11:34

Съдът засега не е вариант, първо съдебните дела станаха ужасно бавни, скъпи и с неясен изход.
В тази материя очаквам и някое "малоумно" решение, щом на стари спорове като родителски права и издръжки вече чета тотални идиотщини.
Да не говорим че така и не знам какъв документ / най-вероятно фалшифициран/ ще ми скалъпи фирмата, та и как да се чудя да го оборя. За моя голяма радост като разпределят доказателствената тежест: все на мен се пада, явно все тегля късата клечка хихи.
П.п. последно ми я предоставиха по завещание, което аз споря и се ползва от друга страна - не знам вече до къде ще стигнем ...
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron