начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Дискусии и предложения по проекти за закони


Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 05 Май 2015, 22:35

Няма абсолютно никакъв аргумент задграничните паспорти да са валидни само 5г. Практиката по света е паспортите да са валидни поне 10г, а и повече. Като имате предвид,че в държавите където се пътува с паспорт-се изисква да има поне 6 месечна остатъчна валидност на паспорта, а и това,че има 1 месец за издаване на паспорта-паспорта се издава бързо ,но го получавате слЕд месец-и валидността си тече, плюс това никой няма да рискува да пътУва в края на валидността на паспорт-точно преди изтичането на 4 г и 6 м-излиза,че паспортите ни са валидни-около 4г. Защо? Целта е хора да бъдат унижавани, подложени на бюрократичен произвол, и веднъж на 4г да се виждат с чиновника-тоест-често-да си знаеш мястото, а и хората да са сурвакани с такси начесто при получаване на новите документи ли? Явно да!

НЯМА НИКАКЪВ АРГУМЕНТ ПАСПОРТИТЕ ДА НЕ ВАЖАТ ПОНЕ 10Г. Елементарна законодателна промяна-като цифрата 5 се замени с числото 10-където трябва в закона. Толкова ли е сложно? Тази законоДателна промяна може да стане още другата седмица. Дали? надали.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 24 Юли 2015, 12:30

Няма да повдигам и този въпрос тук-как така се въведе правилото да се взима отпечатък, все едно си престъпник, като си вадиш паспорт. Това мина без протести-щом отпечатъци ни взимат, и никой не протестира, скоро май и чипове ще ни имплантират?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот Melly » 24 Юли 2015, 13:56

Аз пък да ти кажа, че ако бяха взимали отпечатъци и в случаите по издаване на документите за самоличност, знаеш ли колко лица биха били подведени под наказателна отговорност и осъдени за противоправните си деяния, а?
Спри да пишеш! Все "Космосът" ти бил крив.
Повдига ми се вече от тази твоя агресия. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 24 Юли 2015, 15:04

Абе аз на сила ли те карам да четеш? Що си прекарваш времето пред компютъра ,а . И какъв е този мазохизъм-повдига ти се, а четеш? И какво нередно виждаш в предложението за паспортите-да важат 10 г?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 08 Авг 2017, 13:02

"Българският паспорт ще е валиден 10 години"
"Паспортите вече няма да са валидни 5, а 10 години. При извършено преди няколко години сравнително проучване в ЕС беше установено, че България е от малкото държави, при които паспортът е с толкова кратка валидност. "
http://dnes.dir.bg/news/pasport-ministe ... 00808?nt=4
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот gridiron » 08 Авг 2017, 16:09

Melly написа:Аз пък да ти кажа, че ако бяха взимали отпечатъци и в случаите по издаване на документите за самоличност, знаеш ли колко лица биха били подведени под наказателна отговорност и осъдени за противоправните си деяния, а?
Спри да пишеш! Все "Космосът" ти бил крив.
Повдига ми се вече от тази твоя агресия. 8)


И всичкките щяха да бъдат "бушони"и "жертви приношения " на Мутренската ни система
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 12 госта


cron